20 листопада відбувся довгоочікуваний реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl. Цей проєкт, створений студією GSC Game World, миттєво очолив чарти продажів у Steam, ставши найпопулярнішою грою у світі. Гравці були вражені атмосферою, яку вдалося створити українським розробникам: справжня автентичність, насичена українською мовою, народною музикою та культурними реаліями. Особливий резонанс викликала відсутність російської локалізації, що було принциповим рішенням студії.
Як повідомляє Studway з посиланням на «WomanEL», російська аудиторія завжди займала значну частину фанатської бази серії S.T.A.L.K.E.R., але через відмову GSC Game World працювати на ринку РФ після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, придбати гру стало вкрай складно. Багато російських геймерів були змушені використовувати VPN, змінювати регіони в Steam та шукати інші способи для отримання доступу до гри.
Справжнім викликом для російських гравців стала українська мова, яка домінує в грі. Соцмережі заполонили відео, на яких російські геймери намагаються зрозуміти тексти чи діалоги, часто роблячи кумедні помилки. Ці записи швидко стали мемами, викликаючи сміх і подив серед українських користувачів. Телеведуча Наталія Холоденко з гумором показувала кліпи з такими «лінгвістичними стражданнями», а відомий російський стример Ілля Медісон, який кепкував з української мови під час стрімів, отримав блокування на платформі Twitch.
Більшість російських медіа обрали шлях ігнорування успіху S.T.A.L.K.E.R. 2. Деякі видання, як iXBT, випустили критичні огляди, звинувачуючи гру в «політизації» та «русофобії». Канал Goha.ru навіть закликав бойкотувати гру, заявивши, що її придбання «фінансує військові дії України». Втім, відсутність локалізації не зупинила багатьох росіян від гри, хоч і часто шляхом піратства. Окремі блогери, які все ж зважилися робити огляди, намагалися виправдати популярність гри, водночас звинувачуючи розробників у дискримінації російськомовних гравців.
Слід зазначити, що в Росії серйозно обговорюють можливість заборони S.T.A.L.K.E.R. 2. Депутати висловлюють ідеї щодо кримінальної відповідальності для тих, хто грає чи купує гру. Попри ризики, багато російських гравців знаходять способи насолодитися грою. Для деяких з них грати в S.T.A.L.K.E.R. 2 українською мовою – це майже політичний акт протесту проти внутрішніх заборон і цензури.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, що Чорнобиль ожив у S.T.A.L.K.E.R. 2: детальне порівняння гри з реальністю.