Студенти російського ГІТІСу незадоволені об’єднанням факультетів

theatre

Студенти та аспіранти театрознавчого факультету Російського інституту театрального мистецтва (ГІТІС) незадоволені об’єднанням свого підрозділу з продюсерським факультетом.

Студенти виступили після того, як 21 грудня ректор вишу Григорій Заславський повідомив про злиття факультетів. 21 і 22 грудня молоді люди провели зустрічі з очільником вишу. За його словами, всі російські фестивалі організовують театральні критики і саме тому представникам цієї професії необхідно знати основи продюсерської справи.

Студентка четвертого курсу театрознавчого факультету Єлизавета Кешішева розповіла тамтешнім ЗМІ, що після зустрічей із молоддю ректор заявив про прийняття остаточного рішення. Серед його аргументів є також те, що театрознавчий факультет останнім часом почав страждати «в плані науки».

На питання студентів про вплив реформи на поліпшення ситуації Заславський не відповів. Практично проігнорував ректор і питання про такий поспішний темп проведення злиття. До слова, декан театрознавчого факультету Наталія Пивоварова знаходиться зараз у лікарні.

Більше сотні студентів, випускників і викладачів університету надіслали міністру культури Російської Федерації Володимиру Мединському, голові Спілки театральних діячів Олександру Калягіну і ректору інституту Григорію Заславському відкритий лист із проханням роз’яснити ситуацію навколо об’єднання факультетів.

Автори листа зазначають, що на вченій раді, яка прийняла відповідне рішення, були відсутні завідувачі кафедр і головні викладачі обох факультетів. Крім того, студенти мають намір бойкотувати заняття в виші до нового скликання ректором вченої ради задля вирішення питання.

Зауважимо, що нинішній ректор інституту був обраний 15 листопада 2016 року. В інтерв’ю одному з російських видань він заявив, що «в освітньому процесі не повинно бути революцій, тут головне – зберігати і передавати традиції, котрі складалися роками і навіть віками».

Фото: unsplash.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus