В Японії з’явився робот-викладач

n-soseki

Університет Нішогакуша в Токіо разом з центом дослідження робототехніки Університету Осакі представили андроїд версію письменника Нацуме Сосекі. Подію приурочили до 100-річчя з дня смерті автора.

Робот вдягнений у світло-коричневий костюм та шкіряне взуття, його зріст дорівнює 130 см. Так винахідники зобразили письменника Сосекі у віці 45 років. Вони сподіваються не тільки оживити пам’ять про автора, а й посприяти виникненню інтересу до літератури серед студентів.

Для реалістичності робота вчені відсканували посмертну маску письменника, що належала газеті Asahi Shimbun. Творець робота Ісігуро повідомив: «Наша ціль полягала в тому, щоб відтворити Сосекі як цілий організм: не тільки через обличчя, а й через особливості мови та жестів».

Роботизований Сосекі буде читати твори та проводити лекції. Крім того, університет планує дослідити, як студенти реагують на робота. Ширший експеримент передбачає вивчення співіснування роботів та людей.

На демонстраційній лекції «особливий професор» продекламував частини своєї маловідомої роботи «Десять ночей мрій» (1908 рік). На прохання засміятися він відповів: «Важко сміятися, не слухаючи історію ракуго [комічний оповідач]».

Фото: japantimes.co.jp

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus