Твоє тіло – твоє діло: роби тату та пірсинг відповідально

tattoo1

Татуювання та пірсинг – це можливість для самовираження, адже твоє тіло – це твоя власна справа, і ти маєш право прикрашати його, як заманеться. Проте, навіть самовираження потребує відповідальності, щоб прикраси на тілі не стали загрозою для твого здоров’я. Розповідаємо, чому татуювання та пірсинг це так серйозно, та як не наламати дров.

Обирай та перевіряй

Вирішено! Ти хочеш тату. Або пірсинг… Справа за малим – знайти майстра, салон, вибрати ескіз та місце на тілі і подбати про свою безпеку. Вибір тату-майстра лише здається простим, насправді це надзвичайно відповідальна частина. Пропозицій буде багато, тому що ця професія стає все більш популярною, але щиро радимо не тицяти пальцем у небо. Передусім – переглядай портфоліо кожного митця. Дякуючи інстаграму, їх можна знайти у вільному доступі. Кожен майстер має свій особливий стиль, а ти, мабуть, маєш уявлення про вигляд майбутнього тату. Якщо стиль неоднорідний, часто зустрічаються прості форми чи банальні написи – майстру може бракувати професійності.

Після перегляду портфоліо почитай відгуки, поцікався, де були отримані навички, який стаж роботи та чи є медична освіта у людини, яка робить пірсинг.

Перед тим як створювати ескіз, потрібно визначитися зі стилем та елементами композиції. Деталі краще пропрацювати разом з майстром, адже він чи вона може дати слушну пораду. Зважай на думку художника: тату-майстри мають своє бачення. Але так само не довіряй малювати ескіз без твоєї участі: навряд чи тобі сподобається результат. Багато хто помилково думає, що найголовніше – це вибрати салон, але у тату-салонах працюють люди і це від них залежить твоя безпека та естетичний вигляд майбутнього татуювання чи пірсингу.

Реклама

Таке різне тіло

Ти знайшов(-ла) людину, якій можеш довіряти, емоційно налаштувався(-лася) і точно знаєш, що не пожалкуєш про своє рішення та що татуювання водою не змивається. Майстер тебе запитує: «Де робитимемо тату/пірсинг?». Ти знаєш відповідь?

Різні ділянки шкіри мають різну чутливість, але загалом біль – цілком нормальне явище. Для прикладу, тату на передпліччі майже ніколи не викликає сильної больової реакції, а от татуювання шиї навпаки. Зазвичай шкіра в ділянці тату кровить, подразнюється, болить, може набрякати. Згодом це минає, татуювання підсихає, і з нього сходить мертва шкіра. Може пройти кілька місяців, аж поки нова шкіра повністю не загрубіє, а татуювання не блищатиме на світлі. Практично не болітиме, якщо обрати для татуювання зап’ястя, передпліччя, плечі, верхню частину спини, стегна. Найбільш болючі місця, за спостереженнями, це голова, обличчя, ребра, верхня частина стопи, внутрішні боки стегон. Найменш болючі місця для пірсингу – вуха, ніздрі, губи. Якщо хочеться проколоти носову перегородку, соски чи геніталії – доведеться добряче потерпіти.

Сучасні фарби для тату не містять заліза й продуктів тваринного походження. Більшість із них не викликають алергії, однак трапляються випадки хворобливої реакції на певний відтінок червоного й деяких інших кольорів. А от чорні пігменти підходять фактично всім. Фарба теж має свій термін придатності й вимоги до зберігання, тож зважай на дату виготовлення та герметичність тари.

tattoo2

Комфортно, та головне – стерильно

Коли ти вже у салоні – будь уважним (-ою) і сміливим (-ою). На черзі стерильність і дезінфекція, від яких залежить, чи є ризик підхопити серйозне захворювання: гепатит В чи С, ВІЛ, туберкульоз, герпес, грибкові інфекції.

Зрозуміло, що використовувати голки повторно заборонено. Вони мають бути новими й зберігатись у неушкодженій обгортці. Так само новими мають бути рукавички, та й узагалі всі матеріали, що контактують зі шкірою. Усе інше треба дезінфікувати хімічними засобами або стерилізувати в автоклаві, наприклад, трубки, всередині яких міститься голка під час нанесення тату. Фарбу, що залишилася в робочому посуді, після сеансу обов’язково виливають: її в жодному разі не можна використовувати повторно, навіть із тим самим клієнтом. Усі поверхні, що торкаються шкіри клієнта або рук майстра, треба ізолювати – хоча б обгорнути харчовою плівкою.

Ще одна важлива річ – це ввічливість та відношення майстра до тебе. У будь-який момент, якщо ти відчуваєш дискомфорт від манери спілкування людини, якщо особа не розуміє і агресивно реагує на прості прохання (показати, як дезінфікують поверхні чи відкрити голку перед тобою), ти можеш відмовитися від послуг. Якщо атмосфера в салоні для тебе неприємна, там палять, слухають гучну музику і не дбають про твій комфорт – ти можеш просто піти.

Поговоримо про ціну

Вартість татуювання – поле для експериментів і махінацій. Зазвичай професіонали ставлять ціни, що відповідають вартості роботи, але й не нижчі, ніж ціни колег, близьких за рівнем майстерності. Професіонал зробить невелике татуювання щонайменше за тисячу гривень: його час дорогий, а витрати на утримання студії та обладнання високі. Проте пам’ятай, що висока вартість не завжди означає високу якість. У багатьох випадках банальні заходи безпеки під час роботи й дотримання технологічних вимог – уже неабияка професійність, навіть якщо художня цінність і якість нанесення татуювань сумнівні.

Зона власної відповідальності

Та якщо все пройшло успішно, з майстром ви приємно побазікали і тепер на твоєму тілі красується татуювання чи пірсинг, значить настав період твоєї власної відповідальності. У салоні тобі обов’язково мають порадити, як доглядати та чим мастити травмоване місце, поки воно не загоїться. Пірсинг в середньому заживає від одного до трьох місяців і в цей час його не можна торкатися брудними руками, крутити та смикати.

Свіже татуювання – це як опік: треба робити спеціальні компреси, змащувати кремом для загоєння, уникати потрапляння бруду. Існує технологія, за якою татуювання просто на кілька діб заклеюють загоювальною плівкою, але це підходить не для всіх типів тату. Місце татуювання в майбутньому потрібно буде завжди змащувати сонцезахисними кремами з SPF мінімум 35. Якщо після процедури ти помітиш висипання, почервоніння, підвищення температури тіла – негайно повідом про це майстра та звернись по медичну допомогу.

tattoo3

Протипоказання

Робити татуювання абсолютно протипоказано у випадку: порушень згортання крові, при важких хронічних захворювань, вірусних інфекціях (ВІЛ, СНІД), цукровому діабеті першого типу, епілепсії, психічних розладах. На обраній ділянці шкіри не має бути родимок, пігментних плям і потенційно небезпечних утворень.
Протипоказання для пірсингу це вагітність, цукровий діабет, алергічні реакції а також шрами чи родимки у місцях планованого проколу.

Оскільки майстер працює з живою людиною, він повинен мати певні знання з фізіології та анатомії: яка природа й будова шкіри, чому ушкоджувати родимки небезпечно, які є вразливі ділянки. Утім, про певні особливості свого стану клієнт повинен повідомити самостійно, наприклад, про хіміотерапію, вагітність або грудне вигодовування.
Перед сеансом не нехтуй їжею і міцним сном, а ось каву та алкоголь з раціону за день-два потрібно виключити. В випадку хвороби, навіть застуди, варто перенести сеанс на інший час.

Не бійся сказати «ні»

Зробити татуювання чи пірсинг це лише твоє рішення, яке має вплив на твоє подальше життя. Тому інколи варто сказати «ні» в ситуаціях, коли веселощі можуть перерости в трагедію.

Не довіряй друзям. Інколи з’являється «чудова можливість» зробити тату чи пірсинг безкоштовно – за красиві очі чи у хороших знайомих, які практикуються. Вважаєш, що це хороше рішення? Як правило, в таких ситуаціях у «майстра» не вистачає досвіду зробити усе гарно і безпечно, немає професійних інструментів, а «домашній салон» не пристосований до дезінфекції.

Не роби цього на п’яну голову. У стані алкогольного сп’яніння ми не можемо усього контролювати. Наступного ранку є вірогідність прокинутись не тільки з незапланованими пірсингом чи тату, але й з незапланованою болячкою.

Не набивай парне тату. Просто не потрібно. Якими міцними не здавалися б відносини – цей світ не стабільний. Через десяток років татуювання може бути не просто недоречним, але й болючим спогадом, який не так просто стерти.

Сім раз відмір, а один відріж. Або ж сім раз добряче подумай, чи готовий (-а) ти робити пірсинг чи татуювання, яке залишиться на все життя. Якщо відповідь – тверде «так», то не нехтуй безпекою заради самовираження і звертайся до перевірених майстрів. Твоє тіло – твоє діло, тому нехай воно завжди залишається здоровим.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus