Рівненські студенти страйкують через невиплату стипендій

money

Близько двох десятків студентів-бюджетників Рівненського державного гуманітарного університету пікетували головного бухгалтера головного корпусу. Їм не виплатили стипендію ні за січень, ні за лютий.

Студентка 4 курсу Марія Котирло розповідала виданню «Рівне вечірнє», що стипендії виплатили всім студентам інших вишів. Проблеми є лише в їхньому університеті.

Студентка зазначає: «Спершу нам казали, що потрібно вирахувати рейтинги відповідно до нової системи нарахування стипендій, потім, що студенти не донесли копії паспортів, хоча всі здавали їх ще минулого року, згодом пообіцяли, що до 23 лютого нарахують кошти, а тепер нам говорять, що немає паспорту бюджетної установи».

Із 3 березня починається навчання. Студенти зазначають, що не підуть на пари, якщо стипендії їм не нарахують. Крім того, вони розповідають, що на попередній сесії багатьох бюджетників «зрізали». Студентка 4 курсу фізичного виховання Ліда Тімофєєва каже: «Минулого семестру 45 отримували стипендію, цього будуть лише 17. Викладачі нам прямо казали, що мусять ставити нижчі бали через нову рейтингову стипендію».

Головний бухгалтер Марія Андрощук запевняє, що бухгалтерія не винна. Нарахувати стипендії зі спецфондів, як інші виші, не можуть, бо не вистачає коштів. Причиною невиплати стипендій за січень та лютий вона назвала те, що пізно отримали наказ ректора про нарахування стипендій за рейтингом.

«Наказ нам прийшов 17 лютого на виплату стипендій за січень та лютий, а з 15 лютого ми вже не можемо проводити платежі, поки не буде паспорта бюджетної установи на цей рік. А його досі не затвердили у Міністерстві освіти», – повідомляє Марія Андрощук.

Також вона додала, що наказ на нарахування стипендій прийшов так пізно через засідання стипендіальної комісії. Кошти на стипендії вже надійшли і зберігаються на спеціальному рахунку до отримання паспорту бюджетної установи. Крім того, викладачі також не отримають зарплати за лютий.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus