Що очікувати від 2016 − Року англійської мови в Україні?

прапор

Нещодавно Петро Порошенко підписав Указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні». Рішення було прийнято «враховуючи роль англійської як мови міжнародного спілкування» на підтримку громадської ініціативи Go Globаl і кампанії «Україна Speaking». Але що це означає для пересічних українців? Чи варто очікувати змін і яких саме? Ми з’ясували, що обіцяє це рішення та як «експансія» англійської вплине на житіє студентське.

Кому та навіщо потрібен Рік англійської мови?

Оголошення наступних 12 місяців Роком англійської мови – це стратегічний крок до євроінтеграції та підвищення загального рівня освіченості українців. Отримання статусу європейської держави передбачає підтримку деяких норм західного суспільства, одна з яких – знання громадянами ЄС двох іноземних мов, окрім рідної. Звичайно, ніхто не перевірятиме це на іспитах, але відповідно до ключових пріоритетів внутрішньої політики ЄС, це необхідний рівень, аби комфортно жити поруч із європейцями та не відчувати себе при цьому невігласом.

У документі «Стратегія розвитку України 2020», котрий визначає напрямки та пріоритети розвитку нашої держави, зазначено, що до 2020 року 75% випускників вишів будуть володіти двома іноземними мовами, а 20% знатимуть англійську, як рідну. Сьогодні число громадян, які вільно володіють нею, складає лише 7%. Відповідно Рік англійської є суспільно корисним, логічним і необхідним кроком, що допоможе нам досягти поставлених цілей.

Реклама

Хто такі Go Globаl і що таке «Україна speaking»?

Указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні» включає в себе реалізацію програми «Україна speaking» під керівництвом руху Go Global.

Go Global − це громадська ініціатива з вивчення й популяризації іноземних мов, що має на меті поліпшення євроінтеграції українського населення та включення його у глобалізаційні процеси в цілому. Її заснували на початку 2015 року, і сьогодні до її складу входять понад 20 партнерських організацій. Серед них − посольства, державні органи центральної влади, міжнародні компанії, культурні центри, мовні школи й аналітичні центри.

«Україна speaking» – національна програма, яку розробили й координують Go Global спільно з партнерами. Для реалізації цього плану вони колективно підписали МАНІФЕСТ – відкриту пропозицію об’єднати свої зусилля, реалізуючи різні проекти в рамках кампанії.

конспект2

Що планують зробити в рамках «Україна speaking»?

  • Покращити навички спілкування та навчання населення англійською мовою. Планують втілювати за рахунок залучення до навчального процесу у вишах носіїв англійської мови, створення нових літніх розмовних таборів і клубів, збільшення кількості годин іноземної та дисциплін, що викладатимуться англійською.
  • Вивчення, викладання й оцінювання англійської мови відбуватиметься за європейськими стандартами GEFR (The Common European Framework of Reference).
  • Ввести англійську мову в базову програму іспитів вишів усіх рівнів акредитації.
  • Збільшення кількості інформації англійською на телебаченні, радіо, в Інтернеті, а також у громадських місцях − транспорті, закладах харчування тощо. Запровадження освітніх теле- й радіопрограм із вивчення англійської.
  • Володіння англійською зроблять критерієм при відборі на роботу на державну службу (до 2020 року 100% державних службовців мають володіти англійською мовою).

Що вже зробили?

Фото: tumblr.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus