Ректора НМУ імені О. Богомольця знову відсторонили від посади

doctor-medical-medicine-health-42273

Міністерство охорони здоров’я знову відсторонило ректора Національного медичного університету імені О. О. Богомольця Катерину Амосову.

1 березня суд відновив ректора на посаді до початку розгляду її позову до МОЗ по суті. Офіційна причина відсторонення Амосової – зрив ліцензованого іспиту «Крок» для студентів-стоматологів.

20 лютого також створили комісію для перевірки усіх обставин справи. 21 лютого комісія затребувала від НМУ та Центру тестування надати копії наявної документації про підготовку та організацію проведення «Кроку» в НМУ.

Протягом більш ніж тижня роботи комісії адміністрація НМУ фактично блокувала її роботу, не надаючи необхідні документи та не допускаючи членів комісії в ректорський корпус НМУ. Лише на 9 день роботи комісії Катерина Амосова з’явилася на засідання та надала копії матеріалів щодо процедури проведення екзамену та співпраці з Центром тестування.

Зважаючи на значний обсяг документів, МОЗ продовжить роботу комісії ще на два тижні – до 23 березня. Впродовж цього періоду Катерину Амосову знову відсторонили від посади.

Її обов’язки виконуватиме перший проректор – Ярослав Цехмістр, який підтримував Катерину Амосову і навіть виходив на прес-конференцію на її підтримку. Одне з його основних завдань тепер – забезпечити проведення ліцензійних іспитів «Крок» в НМУ.

Відсторонена ректорка Катерина Амосова висловила власну позицію на своїй сторінці у Фейсбуці. Вона зазначила, що «насправді ж МОЗ відстоює не саму систему незалежного оцінювання, бо на неї ніхто не замахується (ми не тільки не «проти» незалежного тестування, а «за» його вдосконалення, перегляд контенту і ускладнення, щоб воно нарешті почало виконувати свою функцію – всебічне незалежне оцінювання знань випускників ВМНЗ), а збереження існуючого з часів Богатирьової її фінансового забезпечення через власну «прокладку», яка в порушення закону вичавлює гроші на своє утримання з вишів і підгодовує ними свою «кришу».

Саме проти цієї схеми зловживань і адміністративного тиску бореться НМУ. Університет відстоює своє право працювати і жити виключно за законом – нехай це буде Закон «Про публічні закупівлі» чи Закон «Про вищу освіту»».

Нагадаємо, що МОЗ відсторонило ректора НМУ імені О. Богомольця. А студенти та трудовий колектив НМУ імені О. Богомольця оголосили безстроковий страйк.

Фото: pexels.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus