Найскандальніші ректори України

rector

«Студвей» дізнався, хто із керівників українських  вишів відзначився численними фінансовими махінаціями, зіпсував собі  репутацію скандальними витівками, а найгірше – отримав негативну оцінку від найважливіших осіб навчального закладу – студентів.  

Найбільшого шуму навколо себе наробив екс-ректор Національного університету державної податкової служби України Петро Мельник. Колишнього регіонала затримали під час вимагання хабара за вступ до вишу. Історія набула більшого розголосу після того, як високопосадовцю вдалося втекти з-під домашнього арешту за кордон, знявши електронний браслет, який фіксував його місце перебування. У лютому на одній зі сторінок ВКонтакті від імені втікача навіть запитували, чи варто Мельнику балотуватися у Президенти України.

rektori

Однак, за словами заступника Мельника Лесі Савченко, є вірогідність, що ректора-хабарника можуть поновити на посаді. А тим часом він планує стати мером Ірпеня.

Революційні дії студентів під стінами Національного медичного університету імені О.  О.  Богомольця призвели до звільнення з посади ректора Віталія Москаленка. Заслуженого лікаря України звинувачували у фінансових махінаціях та забороні студентам мітингувати на Майдані. За результатами перевірки спеціальна комісія виявила недостачу бюджетних коштів у розмірі 56 млн грн та значні порушення контрактного договору.

На хабарництві зловили ще одну службову особу ─ працівницю Луцького біотехнічного інституту. Проректорка вишу Надія Стеценко була звинувачена за отримання хабара кілька разів: спочатку сума складала 17 000 грн, а пізніше зросла до 42 000 грн.

Проректорку з виховної та соціальної роботи Донецького національного університету Мармазову Тетяну підозрюють у сепаратизмі на підставі звернень студентів та викладачів вишу, які привернули увагу Міністерства освіти. У зв’язку із цим Сергій Квіт звернувся до СБУ з вимогою вжити відповідних заходів до цієї особи.

Ректора Харківської державної зооветеринарної академії також вважають небайдужим до хабарів. Про Головка Валерія студенти відгукуються негативно, зокрема звинувачують його у зневажливому ставленні та корупційних діях.

rektor

Погану славу здобуло ім’я ректора Київської державної академії водного транспорту імені Петра Сагайдачного. Василю Михайлову та його соратникам висунули звинувачення у педофілії. МВС довело його причетність до розбещення неповнолітніх дівчат. Та нині вся злочинна група знову на свободі з підпискою про невиїзд.

Ректорка Черкаського державного технологічного університету Тамара Качала була звинувачена у зловживанні службовим становищем та привласненні державних коштів. Однак побутує версія, що проти неї здійснюється наклеп зі сторони екс-ректора Юрія Леги: ситуація начебто склалася так, що нинішня ректорка зайняла посаду всупереч результатам голосування, згідно з якими вона посіла 2-ге місце. Міністерство освіти і науки затвердило на цій посаді Тетяну Качалу, попри те, що лідером голосування був екс-регіонал Юрій Лега.

Студенти Національного університету харчових технологій таки добилися усунення з посади ректора Сергія Іванова, який призначений ще екс-міністром освіти Дмитром Табачником. Звинувачення полягали у здійсненні численних маніпуляцій із кошторисом університету, незаконній приватизації квартир для науковців та непідтримці євроінтеграційного процесу.

rektor

rektor

Скандального розголосу набула справа із екс-ректором Національного університету біоресурсів і природокористування України Дмитром Мельничуком. Він негативно відреагував на те, що ректором після нього стане Станіслав Ніколаєнко, не хотів надавати статутні документи університету та печатку. Раніше повідомлялося, що Дмитро Мельничук керував університетом ще з 1984 року й за цей час встиг привласнити понад 100 млн грн із державного бюджету. За 30 років жадібний ректор встиг влаштувати до вишу всю родину: старший син Сергій – директор Українського навчально-наукового інституту, молодший син Максим – проректор з наукової роботи, а ще 29 родичів перебувають на інших посадах.

Науковий керівник сина Миколи Азарова – Олексія – та за сумісництвом колишній ректор Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, студентом якого був Віктор Янукович, Олександр Покращук привернув увагу громадськості корупційним скандалом. Він звинувачується у нецільовому використанні п’яти млн грн. Також під час позапланової перевірки з’ясувалося, що він отримував заробітну плату задарма й замість того, щоб виступати на конференції, відпочивав на лижній базі. Екс-ректор також відомий своїм зневажливим та суворим ставленням до підлеглих, яких він намагався у всьому контролювати й не давати змоги йому перечити. А проректорів, які чинили опір його системі, він не терпів, тому за період його керівництва їх змінилося аж 14.

На сторінках преси вчинили словесну перепалку колишній проректор Ужгородського національного університету Роман Офіцинський та ректор Володимир Смоланка. Перший зі згаданих науковців вирішив виразити своє незадоволення діями керівництва вишу у викладі «Притчі про вандалів, давніх і сучасних», яку опублікували на сайті Медіацентру УжНУ. У ній він відкрито назвав ректора та проректора з науково-педагогічної роботи невгамовними вандалами.

rektor

З відповіддю ображені особи не забарилися й дали відсіч у матеріалі «Ще раз про вандалізм, лицемірність і прислужництво».

rector

rector

Ректор Одеського національного медичного університету Валерій Запорожан став відомий через привласнення міських лікарень. Депутат-регіонал ввів платну медицину у приватизованих університетських медичних клініках, які раніше були комунальною власністю міста й користувалися популярністю серед жителів. На противагу цьому за час ректорства чоловіка університет залишився без кількох гуртожитків, науково-дослідницької лабораторії, кафедри іноземних мов та спортивного комплексу.

Ще один ректор-регіонал Олександр Коробочка зганьбився прямо у сесійній залі. Причиною скандального інциденту став ляпас, яким нагородила депутата міської ради колишня викладачка Дніпродзержинського державного технічного університету Надія Тихонцова. Спитаєте, за що жінка проявила цей акт зневаги? Справа у тому, що вона вже тривалий час намагалася викрити корупційні дії ректора, звертаючись до правоохоронних органів, однак щоразу розчаровувалася у їхній бездіяльності.

Передвичорчий скандал вибухнув у Національному університеті «Львівська політехніка». Приводом стало повідомлення Олександра Бригинця про нецільове використання коштів високопосадовцями вишу. Ректор Юрій Бобало не погодився зі звинуваченнями та планував подати відповідний запит до Генпрокуратури, щоб провели розслідування цього інциденту. Народний депутат від «Батьківщини» отримав коментар-відповідь на захист керівництва навчального закладу від Андрія Кузика, у якому викладач ввічливо наголосив, що «Виставляти публічно “документ” без вхідного номера, “мокрих” поміток та персоніфікованих підписів народному депутатові НЕ ЛИЧИТЬ!»

Ще один ненависний студентам ректор досі займає високу посаду в Буковинському державному медичному університеті. Тараса Бойчука  ще з лютого намагаються скинути з ректорського крісла. Чернівецькі студенти неодноразово мітингували проти депутата-регіонала, а також злочинної влади, якій він підпорядковувався.

rector

Екс-ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Анатолій Кузьмінський прославився підлабузництвом до колишньої влади. Екс-депутат від Партії регіонів під час подій Майдану запевняв, що далеко не всі студенти протестують за власною ініціативою, а є й ті, хто там заради власного фінансового збагачення.

rector

Фото: informator.su, UniverLife.com,  Медіацентру УжНУ, соцмережі, ПРОЧЕРК.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus