“Перерізати пуповину УРСР” ─ експерти про дії Президента

україна, руки

Опитавши експертів-міжнародників про ставлення Європи і США до України, ми вирішили поцікавитися кроками, до яких найперше повинен вдатися новий Президент. Реформи ─ в один голос відповіли нам. Радикальні ─ додали наприкінці.

Респонденти:

  • Надзвичайний та Повноважний посол, експерт із міжнародних питань Василь Філіпчук,
  • політолог-міжнародник Віра Константинова,
  • фахівець з європейського та конституційного права Геннадій Друзенко.

Питання. Успішно завершилися президентські вибори, а це дуже важливо для стабілізації ситуації в державі. Розкажіть, які шляхи вдосконалення держполітики в Україні нині? Які кроки передусім потрібно зробити новому Президентові?

Василь Філіпчук


Василь Філіпчук: повний рестарт системи

Повне перевантаження політичної системи в Україні. Адже цей парламент корумпований і безвідповідальний, він несе моральну відповідальність за те, що відбулося в Україні протягом останнього півроку. Парламент проголосував за пакет злочинних законів, які спричинили сотні смертей, тому він не має морального права на існування. Але питання не в тому, щоб його розпустити, а в тому, щоб отримати нові рамки політичної системи, які б не давали змогу бездарно керувати державою. Було б цінно, якби Президент оголосив про проведення конституційного засідання, зборів із представників громад, і відбулося перезавантаження усієї політичної систему в країні, до кінця року пройшли вибори до Верховної Ради.

Базових принципів державного управління, які є у більшості країн цивілізованого світу, у нашій державі поки немає. У нашого Президента є підтримка, мандат довіри, тому важливо, щоб після інавгурації він оголосив про системні реформи.

 Віра Константинова


Реклама

Віра Константинова: комплексно покращувати всі сфери

Потрібно фокусуватися на ключових сферах: економічних, військово-політичних і соціальних. Громадянське суспільство має контролювати владу та більше впливати на неї.

Якщо казати про обороноздатність країни, звісно, це переформатування армії, намагання підігнати стандарти під європейські. Наша країна має бути обороноздатною.

Новообраний президент готовий до діалогу та рішучих дій щодо стабілізації. Але не має бути фокусування на одному аспекті. Сфери життя потрібно поліпшувати паралельно і комплексно.

Геннадій Друзенко


Геннадій Друзенко: перерізати пуповину УРСР

Порошенко отримав найбільш сильний і переконливий мандат, ніж президенти за всі роки незалежності України. Він виграв президентські перегони в першому турі (що траплялось в українській історії тільки раз ─ у далекому 1991 році), а також переміг в усіх без винятку регіонах. Це для новообраного президента і великий шанс, і великий виклик.

Я б на місці Петра Олексійовича насамперед розігнав би чинний парламент (який несе пряму відповідальність за те, що мирні протести перетворилися на криваву бойню), навіть якщо це суперечитиме формальним приписам Конституції. (Пам’ятаємо, що усунення від влади Януковича та повернення до парламентської республіки також відбулися в неконституційний спосіб).

І радикальні реформи. Дерегулювання. Радикальне скорочення бюрократії та функцій держави. Ліквідація цілих міністерств і відомств. радикальне підвищення зарплати держслужбовців. І безкомпромісна боротьба з корупцією.

Порошенку слід пам’ятати, що гомеопатія Україні вже не зарадить ─ її може врятувати тільки оперативне втручання. Різати по живому. Не боятися викидати тисячі людей, що працюють в неефективних підприємствах та установах, на вулицю. Мінімум патерналізму ─ максимум економічної свободи.

Надто радикально? Можливо. Тільки якщо в країни гангрена, будь-які половинчасті та компромісні рішення означають її смерть. Якщо коротко й образно, то місія Порошенка ─ наважитися перерізати пуповину УРСР, у якій заплуталась Україна і яка душить її останні 20 років. Переріже ─ країна виживе. Ні ─ остаточно задихнеться і помре.

Фото: rferl, соцмережі.

Фото:

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus