Минуле і майбутнє київського рейву

rave

Рейв – це і масова дискотека, і стиль музики, і спосіб життя. Кожен по-різному його розуміє, але прихильників єднає стиль техно та цілковита свобода у вираженні думок. Київ уже встиг увійти до топ-10 міст за версією німецького музичного онлайн-журналу Electronic Beats, які мають відвідати рейвери у 2017 році. Чому?

Минуле

В Україні все почалося зі «Схеми» та Closer: це були перші техно-вечірки, які проводили в Києві. Їм удалося швидко стати популярними серед молоді, а також привернути увагу закордонних ЗМІ. Причина зрозуміла: вони залучали визнаних у світі діджеїв, які своїми музичними сетами задали високу планку українському рейву. Бурхливий розвиток техно-вечірок відбувається по всьому світу: від Південної Америки аж до Азії – але Київ стає одним з основних міст рейв-туризму.

Одним із закордонних ЗМІ, який звернув увагу на київську техно-культуру, був американський журнал Vice. У репортажі про вечірку «Схема» Слава Лепшеєв, її засновник, сказав, що імпульсом для створення була українська революція.

«Взимку 2014 року через події в нашій країні я, та й інші українці теж, був прикутий до новин, – розповідає Слава Лепшеєв журналу Vice. – Роботи немає, плани на майбутнє туманні, у клубах нудно. Сидиш днями вдома та стежиш за революцією. Мені це набридло – я вирішив зайнятися чимось корисним. “Схема”, на мою думку, – це ідеальна вечірка. Діджеї за пультом, хлопці й дівчата на танцмайданчику, сноби біля бару, охорона на вході – усі мають бути щасливі. Усіма забуті локації, гарний звук, продуманий лайнап, техно чи щось інше – це деталі».

rave 2

Реклама

Теперішнє

За останні роки культура рейву зростає, кількість подібних вечірок сьогодні рекордна, і наразі в Києві точно є з чого обирати. Окрім «Схеми» маємо техно-фестивалі Strichka, Rhythm Büro та «Острів». Ці фестивалі – можливість знайти друзів і зняти інста-сторіз, які захочеться видалити зранку. У Closer відбуваються щотижневі вечірки, але є також інші: Brave, «Технологія», «Основа», «ШЩЦ».

Для прикладу, гучний щорічний фестиваль електронної музики Strichka – це два дні, 5 сцен, 8 локацій, 16 діджеїв та 48 годин безперервної дискотеки в найкращих традиціях рейву. На вході довга черга, де можна зустріти народного депутата України й журналіста Сергія Лещенка, а всередині побачити переможницю «Євробачення 2016», українську співачку Джамалу.

А в День Незалежності України цьогоріч відбувся гучний дводенний фестиваль Brave! Factory, який зібрав на території цеху в районі Шулявки понад 50 відомих музикантів і диск-жокеїв, а також художників і діячів сучасного мистецтва з різних країн. Квитки коштували від 850 гривень, а кількість відвідувачів оцінюють у декілька тисяч.

Єдиним мінусом популярності рейву можна назвати комерціалізацію: квиток при вході на «Схему» в липні цього року коштував 350 гривень. Така сума відповідає тарифам європейських клубів, але молодь готова платити ці гроші за сам лише вхід. Це підтверджує, що прихильників техно-вечірок достатньо, а попит невпинно зростає.

Постійна відвідувачка рейв-вечірок Ксенія коментує їхню привабливість так: «Для мене головним та першочерговим стимулом завжди були і є танці. Другою причиною є знайомства. Пам’ятаю, як уперше прийшла на “Схему”, наступного дня вже мала нових друзів. І навіть якщо я сама прийду наступного разу, я вже безсумнівно зустріну там знайомих. Та й навіть без них можна чудово розважитися. Атмосфера – це все. За цим я туди і йду».

rave 3

Майбутнє

Українська столиця стала центром розвитку рейв-туризму завдяки якісній організації таких заходів, а також попиту серед української молоді.

Олександр Родченков, прихильник рейву, розмірковує про потенціал Києва: «На мою думку, Київ уже реалізований у цьому плані. Ми маємо все: локації, події, прихильників, ентузіастів і якість у реалізації подібних заходів. Тому й ніколи сумувати. Щотижня я знаходжу нові рейв-івенти у “Фейсбуці”. Це вже не зупинити, а попереду багато відкриттів. Ми бачимо, як це відбувається за кордоном, і кожного разу піднімаємося на новий рівень. Але в нас є своя унікальність та власне бачення. І це дозволяє нам називатися столицею європейського рейву».

Іноземців приваблює вартість проживання, різноманіття вечірок і, на жаль, доступність наркотиків, які теж можна придбати набагато дешевше, ніж у Західній Європі. Про популярність такого виду речовин на техно-тусовках ми писали в попередньому матеріалі.

«Київ вважається одним із найбільш привабливих міст серед техно-туристів, і це не чутки. На цьому наголошують авторитетні медіа, як-от Electronic Beats, Resident Advisor, The Calvert Journal та інші. У цьому немає нічого дивного, – пояснює Аліса Маллен, піар-директор арт-центру Closer і фестивалю Brave! Factory. – У нас багато андеграундних місць, справді гарних локацій із сильними привозами (закордонними діджеями – авт.) 15-20% відвідувачів Closer – іноземці. Наперед не хочу загадувати про перспективи, але тенденція чудова».

Наразі ясно одне: рейв-спільнота в Києві не тільки безупинно розвивається, а й твердо налаштована втриматися на перших позиціях у міжнародних чартах.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus