Війна пабліків. Частина перша: “Правий сектор”

правий сектор беркут

Поки на Грушевського триває хитке перемир’я, боротьба на просторах Інтернету не стихає. Офіційні сторінки Вконтакте радикально протилежних сил — “Правого сектору” й силовиків — набирають усе більшу кількість читачів. “Студвей” відвідав обидві сторони барикад: ми поспілкувалися з адміністраторами пабліків “Правий сектор” і “ПМОП «Беркут» — оплот спокойствия страны!!!”

Довідка:

“Правий сектор” — громадський рух, що об’єднує активістів низки українських радикальних організацій, здебільшого націоналістичних і крайніх правих. Здобув популярність своєю участю в сутичках з підрозділами МВС України під час подій на Євромайдані в Києві. Ми поспілкувалися з Олександром, адміністратором пабліку “Правий сектор”.

Націоналізм — це дієвий патріотизм.

— Що таке “Правий сектор”?

— Це авангард Революції, яка покликана дати початок докорінним змінам у державі. І революція — це не розстріли, тортури чи теракти.

— А “Беркут”?

— Беззаконня, кримінал, найманці без офіцерської честі й гідності, захисники корита для своїх господарів.

 Внутрішні війська також підпадають під таке визначення?

— Ні, вони — заручники ситуації й насамперед олігархату, який руками очільників з МВС свідомо їх кинув поперед “Беркуту”, прикриваючись ними.

— Що для вас значить патріотизм?

— Це любов до рідної землі.

— А націоналізм?

— Націоналізм — це і є цей дієвий патріотизм. Людина не лише любить свою землю, а й готова боронити всіма способами її інтереси.

— Паблік “Правого сектору” — це боротьба в інформаційному полі? Яка його початкова мета?

—  Паблік створювався передусім з метою інформування прибічників нашої ідеї, оприлюднення заяв і новин “Правого сектору”, наших позицій щодо тих чи інших подій. Але з часом через активну інформаційну війну додалася функція протидії тим рікам брехні, які ллються на нас з усіх можливих дірок інформаційного простору. Але, звичайно, ми розуміємо, що не можемо протиставити роботу кількох адміністраторів пабліку сотням проплачених професійних крикунів-брехунів. Але ми самоорганізовуємося, міцніємо, іноді нам надають інформацію або допомагають ті люди, від яких би цього ніколи й не очікували.

Війна пабліків %22Правий сектор%222

— Ваша аудиторія різко збільшилася після подій 19 січня. Про що це свідчить?

— Так, дійсно збільшилася. Це наслідок того, що так звані “опозиційні лідери” зуміли “випустити у свисток” увесь протестний настрій (згадайте, скільки людей було в Києві після розгону студентів і т. д.) З такою масою людей можна було все зробити без єдиного пострілу з гумостріла. Міліція просто не ризикнула б. А Віча? Скільки було проведено їх? Люди не можуть безкінечно стояти й махати ліхтариками, поки їх регулярно б’ють. Українці терплячі й мирні, але все ж не мазохісти. Це все свідчить лише про те, що люди потроху розплющують очі й розуміють — не буде ніякого месії, який виведе їх із бандитського рабства. Доля українців виключно в їх руках.

Якщо суди не хочуть шукати злочинців — їх шукають прості люди.

— У вашого пабліку велика кількість читачів. Він має статус офіційного. У пошуку сайту є й інші спільноти з аналогічною назвою, але з меншою кількістю читачів. Що це, на вашу думку?

 Тут є кілька варіантів. Перший — це пабліки, які до своєї старої назви додали словосполучення “Правий сектор”, чим висловили нам свою підтримку. Другий — це групи, створені з метою наживи на нашому імені або отримання якихось інших бонусів. Третій варіант — це сторінки, створені для дискредитації нашого об’єднання, збору інформації про людей, які цікавляться “ПС” (“Правий сектор”  прим. автора), відтягування частини користувачів, дезінформації.

— Були якісь спроби боротися з цим явищем?

 Насправді в нас купа роботи, і зараз особливо нема часу з тим розбиратися. Поки що все зводиться до того, що ми час від часу опубліковуємо сторінки шахраїв разом із їх реквізитами в нашому пабліку. Країна повинна знати своїх “героїв”. Але надалі плануємо розв’язувати це питання більш дієво.

— Певно, вам відомо про існування “баз даних”, де збирають інформацію про “беркутівців” і їх сім’ї. Подібне явище існує й з іншого боку барикад: активних учасників протестів відстежують. На вашу думку, таке “полювання” взагалі допустиме?

 Ми можемо зрозуміти людей, які створюють бази працівників “Беркуту”: зазвичай силовики в масках, тепер ще й шоломи часто без номерів. Тобто їхня ідентифікація в разі незаконних дій сильно ускладнюється. Працівники силових структур фактично самі підштовхнули людей до створення таких списків. Якщо суди не хочуть шукати злочинців  їх шукають прості люди.  Силовики, у свою чергу, маючи напрацьовані за попередні роки бази даних активістів правих організацій і футбольних ультра, просто “злили” їх в інтернет, чим викликали велику хвилю справедливого обурення.

У більшості випадків інформація в базах не відповідає дійсності (що свідчить про “професіоналізм” тих, хто їх укладав) і висмоктана з пальця. Але часто є й справжні дані. Ми (“Правий сектор” — прим. автора)  таких баз не створюємо, а також офіційно пообіцяли, що не будемо чіпати сім’ї тих людей, які нам протидіють. Назвати їх правоохоронцями язик не повертається, але ми все ж маємо поняття честі. Повинні відповідати самі виконавці злочинних наказів, а не їх сім’ї.

Війна пабліків %22Правий сектор%221

— На сайті Вконтакте вашим ідеологічним суперником є паблік “ПМОП “Беркут” — оплот спокойствия страны!!!”. Що можете сказати про його зміст?

 Мені незрозуміла психологія й поведінка цих людей. У кожному повідомленні есенція ненависті й злості щодо всього, що не збігається з їх мисленням. Лайка, прокльони, відверті образи, зверхнє ставлення, часто  не дуже якісна брехня й наклепи в нашу сторону. Таке відчуття, що “ПС” — їхній особистий заклятий ворогу протягом багатьох років.

— Яке ваше бачення можливого розвитку подій, якщо в найближчий час не будуть виконані умови звільнення політичних заручників?

 Ми готові до будь-якого розвитку подій. Я, звісно ж, не можу розкривати ніяких планів. Але ми чудово усвідомлюємо, що маємо справу з кримінальниками, яким чхати на якісь там домовленості, закони, мораль, принципи і т. д. Вони будуть тягти час, брехати, інтригувати, робити якісь дрібні поступки, аби опозиція могла оголосити чергову “перемогу” й люди частково пороз’їжджались. А тим часом (влада — прим. автора) будуть далі продовжувати залякувати, викрадати, вбивати й арештовувати активістів. Тому ми готові боронити людей усіма способами, навіть не зовсім конституційними.

Що таке “беркутівський патріотизм”? Чим відрізняються погляди очільників мережевої пропаганди? Думку Дмитра, колишнього адміністратора групи “ПМОП “Беркут” — оплот спокойствия страны!!!”  читайте у другій частині нашого матеріалу.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus