Псевдонаукову статтю за «Ріком і Морті» опублікували відразу три рецензовані журнали

Рік і Морті

Британський дослідник у сфері фармацевтики і блогер Фарук Алі Хан вирішив дізнатися, чи перевіряють правдивість інформації наукові видання. Він написав жартівливу статтю зі згадками мультфільму «Рік і Морті». Її прийняли до публікації три рецензовані журнали.

Робота під назвою «Новітні інструменти боротьби з міжгалактичними паразитами та їх трансмісивністю в симуляції Зигеріону» містить багато відсилань до «Ріка і Морті». Наприклад, однією зі співавторок вказана Бет Сміт – так звали доньку головного героя Ріка. Інститут біомедичних наук з досліджень дупіду імені Санчеза, в якому нібито працюють автори статті, існує лише в мультфільмі. А зигеріони – раса міжгалактичних прибульців, які з’являються в одному з епізодів.

morty_sting-2

Статтю опублікували на сайтах наукових журналів ARC Journal of Pharmaceutical Sciences, IOSR Journal of Pharmacy and Biological Sciences і Clinical Biotechnology and Microbiology. Останнє видання вже видалило матеріал, на відміну від інших двох.

Фарук Алі Хан хотів показати, що публікація у журналі, навіть авторитетному – ще не гарантія науковості роботи. Він також закликає науковців ретельніше обирати видання, куди вони надсилають свої праці.

Нагадаємо, раніше у Києві захистили псевдонаукову дисертацію про ноосферну освіту й «Абсолютне Ніщо». Авторка запропонувала виховувати високодуховну молодь із космопланетарним рівнем свідомості.

Фото: Adult Swim.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus