В Україні прийнято законопроект 5130

rada

Сьогодні, 6 грудня, народні депутати підтримали законопроект із реєстраційним номером 5130. Він скасовує отримання не менше 2/3 студентів стипендій та переносить право визначати порядок їх нарахування вченим радам ВНЗ.

Проект закону був винесений на розгляд до Верховної Ради України. Ним вноситься зміна до Закону України «Про вищу освіту» та скасовується норма, відповідно до якої академічні стипендії повинні отримувати не менше 2/3 та не більше 75% студентів. Раніше «Студвей» повідомляв про те, що українські студенти проти затвердження законопроекту 5130.

Сьогодні законопроект був ухвалений 227 голосами. Тепер академічні стипендії будуть отримувати особи, які досягли значних успіхів у навчанні та/або науковій діяльності згідно з критеріями, встановленими Кабінетом Міністрів України.

Частка студентів, які мають право на отримання академічних стипендій, встановлюється вченою радою вищого навчального закладу у межах визначеного Кабінетом Міністрів України загального відсотка студентів, які мають право на отримання академічних стипендій, та стипендіального фонду.

При цьому студентам вищих навчальних закладів, які мають право на отримання соціальної стипендії і набувають право на отримання академічної, надаватиметься один вид стипендії за їх вибором.

Голова Студентського антикорупційного агентства Микита Андрєєв раніше повідомляв про засідання Верховної Ради та переконував народних депутатів не підтримувати законопроект 5130. За його словами, присутні члени комітету з питань науки і освіти ВРУ, крім представника «Самопомочі», нардепа Скрипника, заявили, що проект не підтримуватимуть. Деякі фракції у повному складі теж.

Микита також одним із перших розповів про остаточне рішення долі законпроекту.

Пізніше експерт з питань освіти Андрій Черних розповів про зміни системи стипендіального забезпечення. Наразі чекають на рішення Уряду щодо окремих питань.

Нагадаємо, раніше «Студвей» повідомляв про те, що Міністерство фінансів України запропонувало вищим навчальним закладам визначати критерії нарахування стипендій.

Фото: 112.ua

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus