Чому так важливо просто наважитися

вело

Справжні пригоди у тебе просто під носом, вже давно готові трапитися, поки ти репостиш смішні і не дуже картинки ВКонтакті. Якщо тобі здається, що липень минув так само непомітно, як і стартував серпень, а це літо вже не врятувати, бери олівець і записуй інструкцію. Я маю, що тобі розповісти.

Коли я вперше повернулася зі своєї довготривалої самостійної подорожі, то постійно всім повторювала, що в моїй голові трапився невеличкий безлад. Це було міжнародне стажування у Польщі, яким вже нікого не здивуєш. Але суть зовсім не в Польщі. Адже зі мною трапилися 2 літніх місяці у постійній дорозі, переповнені людьми з усіх континентів, розмовами, які зрушують свідомість, і мурашками по шкірі. А спогади, теплі й лоскітні, залишилися у комірках свідомості назавжди, час від часу нагадуючи, що це все повинно неодмінно трапитися знову.

Отже, правило №1 – наважитися на подорож чи пригоду. Звісно, усі ці виклики виглядають дуже мотивуюче, поки написані десь на екрані ноутбука, а не звучать в тебе в голові. Інакше з’являється купа проблем. Немає з ким. Немає куди. Немає грошей. Не дозволять батьки. Що там далі по списку?

Ні, тут не буде злих закликів плюнути на всіх, автостопити і бомжувати в європейських столицях. Тобі справді страшно, і ти чесно хочеш провести час максимально чудово, не створюючи собі та іншим проблем. Та спершу я поділюся з тобою однією історією.

містоВ Польщі я познайомилася з канадкою Джулі. Насправді вона родом з В’єтнаму, а її справжнє ім’я Нап-Ньо, хоч вона ніколи себе так не представляє європейцям і американцям. Насправді Джулі дуже кумедна: згадати хоча б вираз її обличчя, коли вона побачила звичайну пательню, вирішивши вгостити нас панкейками з кленовим сиропом. А ще Джулі просто неймовірно гіперактивна, часом любить попліткувати або накреативити шалених ідей.

Та найголовніше, що тобі треба знати про Джулі, – вона вчиться на бухгалтерському обліку і надзвичайно розчарована цим фактом. Її родина емігрантів посмакувала важкого життя, а тому вирішила, що Джулі варто вивчитися на таку професію, яка б не викликала труднощів з працевлаштуванням. Тому вона всіма силами намагається вчити те, що їй здається нудним і незрозумілим. І навіть нишком не дозволяє собі помріяти про перехід на омріяний факультет.

І ось ми трапляємося в житті одна одної. Одного разу я без особливої пристрасті починаю розповідати про свої звичайні робочі будні в ролі маркетолога і чесно дивуюся детальним розпитуванням і захвату Джулі. Зрештою вона розповідає свою історію і зізнається: було б чудово одного разу і їй стати маркетологом, але, мабуть, не судилося.

Не те, щоб вона дізнавалася про умови переведення на іншу спеціальність, шукала про перспективи працевлаштування чи й узагалі пробувала себе в маркетингу. Ні, не те щоб. Але було б чудово. І, звісно, не судилося.

подорожІ от яким відкриттям я хочу з тобою поділитися: наважитися – це зовсім не про те, щоб перемогти батьків, які не відпускають; не про те, щоб назбирати купу грошей, яких повсякчас бракує; не про те, щоб знайти попутника чи спланувати подорож.

Наважитися – це про вміння мислити безкінечними категоріями: в першу чергу самому собі дозволити вирушити назустріч пригодам, звільнивши свідомість від лімітів; зрозуміти, що по-інакшому просто не можна; що подорож – це саме та річ, яка може зробити тебе щасливим прямо зараз. Хіба, усвідомлюючи це, ти не наважишся? А будь-яка із проблем все ще здаватиметься перепоною?

Наважитися – це не про різкі рухи і великі зміни. Це не приректи себе назавжди. Ні! Це зробити один крихітний крок на зустріч невідомому. Джулі його зробила. Загуглила про можливість перевестися на факультет маркетингу і зрештою здійснила задумане. Онлайн. Прямо з того польського табору, в якому ми зустрілися. Нещодавно написала мені, що випробовує свої сили в ролі маркетолога для громадської організації. А ще дуже тішиться, що одного дня наважилася.

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Фото: sitebuilderreport.com/stock-up

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus