Програма «Тагліт»: як відвідати Ізраїль безкоштовно

taglit

Програма організовує безкоштовні поїздки в Ізраїль для молоді. Розповідаємо умови участі в програмі, які документи потрібно подавати і що на тебе чекає під час поїздки.


Що таке програма «Тагліт»?

Це десятиденна програма для молоді, яка хоче відвідати Ізраїль. Назва «Тагліт» з івриту перекладається як «право, дане від народження» або «відкриття». Тож ця програма – унікальна можливість відкрити Ізраїль для тих, хто має єврейське походження.


Хто має право на участь?

Для участі в програмі потрібно відповідати декільком критеріям:

  • Мати 18-26 років;
  • Мати єврейське походження (мама/тато або бабуся/дідусь єврейського походження).

2


Хто ще має право на участь?

Можливість брати участь у програмі передбачена й для тих, хто не має євреїв у родині, але:

  • Народилися в Ізраїлі або проживали там, проте виїхали до 12 років;
  • Брали участь у короткострокових освітніх програмах в Ізраїлі чи «Марші живих».


Як довести своє право на участь у програмі?

Для цього потрібно зібрати відповідні документи. Твоє єврейське походження перевірять в ізраїльському консульстві, туди потрібно подати:

  • свідоцтво про народження;
  • про народження того родича, від якого ти маєш єврейське походження;
  • твоє свідоцтво про шлюб (якщо є);
  • закордонний паспорт (можна принести пізніше).

Варто принести якомога більше документів, які підтверджують твоє походження. Навіть свідоцтва про народження прабабусь/прадідів, якщо вони збереглися.


Навіщо створили цю програму?

Мета програми – ознайомити тебе з Ізраїлем, дати змогу відчути його культуру і наблизитись до свого коріння. У тебе не буде ніяких обов’язків перед організаторами: це просто можливість дізнатися більше про культуру своєї сім’ї.


Це платно?

Ні, програму повністю спонсорує Ізраїль та філантропи з різних країн. Задум полягає в тому, щоб дати змогу людям єврейського походження пізнати країну і стати частиною її життя. «Тагліт» повністю оплачує страхування, супровід, їжу, переліт, транспорт, проживання та всі розваги.


Що потрібно від мене?

Перед початком програми від тебе попросять завдаток. Це гарантія організаторів, що ти дотримуватимешся простих правил: не вживати алкоголь і не шкодити майну в готелях. Сума змінюється щороку, але тепер це 50 доларів: її повністю повертають після поїздки.


Як відбувається поїздка?

Подорож відбувається влітку або взимку. Щоразу для цього набирають приблизно 40 людей. Групу постійно супроводжують медики, охоронці та гіди. Також з тобою будуть двоє мадрихів: так називають людей, що очолюють молодіжні групи.
План подорожі на 10 днів може різнитися, адже «Тагліт» – це збірна назва програми, над якою працюють багато різних організацій. Бувають поїздки для медиків, IT-спеціалістів та інші види – залежить від твого вибору. Однак майже всюди є незмінні складники: Стіна плачу, фортеця Масада, Мертве море, селище бедуїнів (там навіть можна заночувати!), Музей діаспори та багато іншого.

Подорож сплановано так, що побачити можна і не кожен куточок Ізраїлю, але ти точно дізнаєшся про нього багато нового.

1


Які відгуки учасників?

Женя, 25 років, залишила такий відгук про програму:

«Під час програми ми проїхали майже всю країну. Здавалося б, тут повинна бути пустеля, але нічого подібного: вздовж узбіч завжди щось росте, а там, де не росте, видно шланги для зрошення, а отже, от-от щось виросте. В Ізраїлі, до речі, є щорічне свято, коли всі саджають дерева, – Ту-Бішват, або Новий рік дерев. Діти всією школою їдуть святкувати, а потім приходять додому, і мама каже: “Нічого не знаю, синку, зі мною ти сьогодні дерев не саджав”. І вони їдуть займатися тією самою справою всією родиною.

Ізраїль узагалі дуже родинна країна, навіть якщо ця родина живе на різних континентах. Не знаю, в який саме момент поїздки з’явилось це відчуття, але після “Тагліту” воно нікуди не зникло. Ми живемо скрізь, але ми всі разом.
Після візиту до “Яд Вашему”, меморіального комплексу історії голокосту, стало зрозуміло, чому кожен другий учасник групи дізнався про своє єврейське коріння мало не випадково. В учасника програми єврейкою могла бути прабабуся, з якою він навряд чи встиг познайомитися. Зокрема, тому, що більшість сімей намагались ніколи не згадувати єврейську частину своєї історії: змінювали прізвища і забували традиції. Менш ніж століття тому будь-який зв’язок з єврейством ніс загрозу життю, а наші батьки не раз стикалися з упередженим ставленням при вступі до ВНЗ чи прийомі на роботу. В Ізраїлі виникає більше питань, якою була і якою могла б бути наша родина, що з нею трапилось. Дехто починає шукати і знаходить рідню.

Усі десять днів у нас була дуже дружня атмосфера, і постійно лунали якісь жарти (мадрихи-одесити знають свою справу). Найскладнішим організаційним питанням, яке доводилось вирішувати учасникам нашої групи щовечора, був вибір між котлетою чи відбивною на вечерю. Найрішучіші обирали і те, і те. Також ми разом пройшли 150 тисяч кроків, і цього виявилось достатньо, щоб почати відкривати приховану частину своєї історії. По закінченні програми мені пощастило отримати рекомендації стати мадрихом».


Як я можу взяти участь?

Читай більше про програму на сайті та оформлюй заявку на участь узимку 2018 року.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus