Професійна фотографія з нуля: гайд для новачків

photo

Якщо ти гортаєш стрічку Instagram і заздрісно роздивляєшся світлини блогерів, то у нас для тебе новина! Більшість цих фоток – продукт авторежиму в телефоні та купи фільтрів. Ми ж хочемо допомогти тобі опанувати справжню фотографію. Прочитай декілька наших порад, і хтозна, може, колись тебе опублікують у National Geographic!

Із чого почати?

Без паніки! Не потрібно бігти до найближчого магазину техніки по фотоапарат. Ти можеш почати з камери свого смартфона. Але спробуй скористатися Pro-режимом, а не Auto. Тобі будуть доступні як мінімум ISO, баланс білого та яскравість. Протестуй усе, що зможеш.

Якщо ти все-таки користуєшся фотоапаратом, то найперше, що потрібно зробити, – прочитати його інструкцію! Дуже часто люди ігнорують цей момент, а потім істерично натискають на все підряд у надії, що техніка їм підкориться. Тож краще збережи свій час і нерви.

Інструкцію прочитав(-ла), але досі лякають усі ці кнопки й іконки? Тоді спробуй спочатку робити знімки в режимі Auto. Але все-таки не захоплюйся цим – можливості твоєї техніки вражаючі, повір! Потрібно лише зрозуміти теорію і виділити трохи часу на практику.

Реклама

Поради для початківців

Завжди бери із собою камеруЧомусь є така несправедливість: коли не береш із собою фотоапарат, з’являється чудова нагода для його використання. Якщо ж він буде постійно при тобі, ти завжди будеш готовий(-а) до несподіваних ідей. До того ж так у тебе буде більше практики! 


Не треба одразу бігти до магазину по додаткові об’єктиви

Поки ти вчишся працювати з технікою, вони тобі просто не будуть потрібні. Подумай над тим, що ти хочеш фотографувати. Кожен об’єктив потрібен для певного виду зйомки. Для початку тобі підійде базовий (18 – 55 mm). Він недорогий і часто продається разом із камерою. 


Обери найкращий час для свого «фотополювання»Якщо ти цілеспрямовано вирушаєш на «полювання» за класними знімками, то потрібно обрати правильний для цього час. За день перевір прогноз погоди, а також час сходу і заходу сонця. Найкращий час – за півгодини до та після того, як сонце встає та сідає. Тоді світло особливо приємне і м’яке. Вивчи терміни, а потім викинь усе це з голови!Тобі просто вкрай потрібно навчитися користуватися камерою – це факт. Але після того, як ти це опануєш, тобі точно захочеться спробувати щось новеньке. Експериментуй, вигадуй, шукай цікаві ракурси – тільки так ти зможеш знайти свій стиль.


Публікуй свої фотографіїНіщо не може так покращити твою техніку зйомки, як публікація фотографій у мережі. Абсурд, але саме після того, як запостиш світлину, починаєш бачити її недоліки. І це дуже важливо! Коли ти їх бачиш, то починаєш уникати, у такий спосіб щоразу вдосконалюючи свої фотографії.

Типова проблема – відсутність натхнення

Це трапляється досить часто. Перше, що можна зробити – погортати соцмережі. Instagram, Pinterest, Tumblr – це класика. Але якщо тобі не хочеться витрачати декілька годин на пошук ідей, потрібно знайти собі кумира-фотографа або ж спеціалізований канал / журнал / групу тощо. Можеш почати з наших Instagram-рекомендацій!@canon_photos – профіль, де публікують круті роботи різних фотографів. Дуже багато неймовірних пейзажів з усього світу. До того ж тут можна легко знайти собі «улюбленця» завдяки підписам і посиланням на фотографів.


@michielpieters – сторінка бельгійського фотографа. Кольорова гама його світлин зачаровує, а сюжет мотивує до подорожей.


@muromcev_sw – знімки цього фотографа можна назвати драматичними. Багато світлин звичайних людей у повсякденному житті. Цікаві ракурси, різкі кольори, увага до деталей.


@tomlees1 – деякі його роботи нагадують справжній калейдоскоп. Від інших віє незвичайним спокоєм. Експресивні знімки та різноманітні сюжети.


@jordhammond – це просто вау, вау і ще раз вау. Неймовірно колоритні фотографії, від яких захоплює дух. Дуже надихає і мотивує!

Корисні ресурси

Канали на YouTube:

Сайти і блоги:

  • FreeFotoHelp. Це безкоштовна «школа» фотографії з корисними статтями для початківців. Теорія фотографії.
  • Blenda. Фотошкола, яка має свій блог для фотографів. Є інформація як для тих, хто щойно взяв до рук камеру, так і для людей із досвідом.
  • Київська школа фотографії. У розділі «Фотоклуб» знайдеш статті на будь-які теми, пов’язані з фотографією. Тут є і трошки історії, і про програми з обробки знімків та багато іншого.

Ну що, уже не так страшно? Скоріше берись за практику, світ чекає на твої круті фотки. Тільки не забудь зняти кришку!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus