Data-детектив та пілот дрону: 5 професій у сфері ІТ для випускників

pexels-mikhail-nilov-7887258

Навіть якщо в деяких професіях штучний інтелект замінить людей, то скоріш за все це станеться на виробництві: фабриках, складах. Робота там часто нудна, повторювана і потребує автоматизації.
Проте з’являтимуться нові професії, які потребуватимуть нових знань та навиків. Засновник міжнародної IT-компанії Powercode Владислав Савченко розповів, на які ІТ-професії буде попит у майбутньому та в яких українських університетах вже до них готують.

Data-детектив

Сучасний детектив не живе на Бейкер-стрит і не носить чорний плащ чи окуляри. Замість того, щоб вистежувати потенційних злочинців на міських вулицях, він розслідує кіберпростір.

Там злочинців можна відстежити по банківських картках. Цим займаються детективи даних, які за допомогою спеціальних технологій працюють з великим потоком інформації.

Вони шукають, аналізують та порівнюють масиви даних різних компаній або людей, а потім роблять звіти, які допомагають викрити злочинців.

Українські університети вже сьогодні готують до цієї професії. Наприклад, Data Science вивчають на одній з магістерських програм Українського Католицького Університету, а також на бакалаврській програмі Львівського Національного Університету імені Івана Франка. Схожі програми також є в Харківському Політехнічному Інституті.

Реклама

Пілот дрону

На відміну від пілотів літаків, пілот дрону управляє своїм літальним апаратом із землі.

В Україні є багато компаній, які розроблять чи імпортують дрони: DroneUA, DJI. Їхні дрони шукають пошкодження на будинках чи заводах, зрошують поля, визначають, скільки треба внести добрив.

В майбутньому запит на пілотів дронів зростатиме, бо розширяться можливості їх використання. Наприклад, можуть з’явитися дрони-таксі.

Підготуватися до кар’єри у сфері дронів можна на кафедрі комп’ютерного моделювання процесів і систем у Харківському Політехнічному Інституті.

Минулого року там відкрили Школу Пілотів БПА, де студенти вивчають пілотування дронов і програмують їх модулі. Також у школі можна навчитися будувати безпілотники.

Менеджер команди людей та штучного інтелекту

Сильними сторонами людини є пізнання, універсальність та творчість, а в машини – точність, витривалість та швидкість.

Завдання менеджера команди людей і штучного інтелекту – об’єднати їх в одну команду і зрозуміти де саме в технологічному процесі потрібні люди, а де – штучний інтелект.

Освітні програми з вивчення штучного інтелекту є в Київському Політехнічному Інституті, ЛНУ ім. І. Франка, УКУ, Національному Університеті «Львівська політехніка», та Інституті Комп’ютерних Систем Одеського Національного Політехнічного Університету.

Координатор постійного навчання

Майбутнє освіти – це life-long learning, тобто навчання, яке не обмежується шкільними уроками чи семінарами в університеті, а триває впродовж життя.

Якщо навчальні заклади дотримуватимуться цієї концепції, їхня навчальна програма стане складнішою. Тому потрібна буде людина, яка організує таке навчання.

Завдання координатора постійного навчання – пропонувати людям програми, які відповідають їх можливостям та інтересам.

Це допоможуть зробити алгоритми, які прогнозують, що підійде учню, вивчаючи його інтереси та ринок праці в цілому.

В українських педагогічних вузах вже працюють кафедри освітнього менеджменту, а запити працедавців на координаторів освітніх проектів вже з’являються серед великих компаній.

Фахівець з управління підписками

Канали у соціальних мережах – це можливість вивчати свою аудиторію та продавати їй послугу чи продукт. Компанії починають наймати людей, що пропонують, як скоротити відтік підписників, збільшують вартість існуючої клієнтської бази.

Діджітал-маркетинг вивчають, наприклад, у Львові в Українському Католицькому Університеті.

Багато професій, на які буде попит в майбутньому пов’язані з ІТ. В Україні технічні спеціальності входять до 5 найпопулярніших серед абітурієнтів. Вивчати ІТ зараз можна у більше 200 вузів України.

Сьогодні ІТ-бізнес особливо потребує фронт-енд розробників, веб-дизайнерів, тестувальників, розробників мобільних застосувань, бізнес-аналітиків та керівників проектів.

Але в ІТ можуть працювати не лише програмісти, а й PR-фахівці, маркетологи, юристи, лінгвісти.

«З кожним днем все більше спеціальностей стають на технологічні рейки, тому професії майбутнього вже поряд з нами і вони вже в нашій освітній системі», – каже Савченко.

Компанія Powercode створює програмні продукти для ООН та ВОЗ, а також готує з нуля та перекваліфіковує різноманітних фахівців для роботи в IT-сфері в межах власної академії.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus