Міністерство освіти визначило найпотрібніші професії майбутнього

victor-garcia-Z7_V_YWRAa8-unsplashМіністерство освіти і науки України визначило найбільш затребувані спеціальності майбутнього. Саме їх посилено розвиватимуть у школах та університетах.

У Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021–2031 роки йдеться, що великий попит матимуть технічні та інженерні навички.

Зокрема у Стратегії визначили такі професійні напрями:

  • Технології майбутнього: архітектор територій, фахівець з робототехніки, інженер-проєктувальник різного профілю, фахівець з 3D-друку, розробник, диспетчер безпілотників, космогеолог.
  • IT і дані: проєктувальник «розумного середовища», «розумних будинків», програміст, аналітик даних, аналітик, фахівець з кібербезпеки, розробник блокчейн-технологій, AR/VR-розробник, фахівець з цифрового контенту, цифровий лінгвіст.
  • Екологізація виробництва і життя: екоаналітик у будівництві, фахівець з альтернативної енергетики, біоетик, ресайклінг-дизайнер, фахівець із сіті-фермерства.
  • Здоров’я людини: біогенетик, біоінженер, біоінформатик, біофармаколог, телехірург, IT-лікар, медична сестра, фізіотерапевт, нейропсихолог.

Актуальними також залишаються професії, пов’язані з охороною здоров’я, навчанням, індивідуальними послугами, творчістю. Їх не можуть замінити автоматизовані системами навіть з використанням штучного інтелекту.

Раніше ми розповідали про 10 професій, у яких роботи скоро замінять людей.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus