Українські студенти про навчання в Словаччині

friends

Комфортне студентське життя, зацікавлені викладачі й боротьба за молоді таланти

Перед кожним новим кроком варто обміркувати наявний досвід: історії бувалих додають упевненості й готують до несподіваних обставин. Саме для цього троє українських студентів, які зараз навчаються в Словаччині, розповідають про тонкощі університетського життя наших західних сусідів. Здається, ми дійсно маємо привід по-доброму позаздрити.

Це кінцевий матеріал із циклу партнерських статей, опублікованих за підтримкою стипендійного проекту Penta Scholarship in Slovakia. У першому ми розповіли про переваги навчання у вишах Словаччини, у другому поділилися особливостями згаданої програми для студентів.

Роман Мартиненко

Закінчує навчання в Економічному університеті в Братиславі, раніше – студент КНТЕУ. Брав участь у програмі впродовж 2016-2017 років

Роман навчається на магістерській програмі з міжнародних фінансів, поїздка до Словаччини стала для нього першою мандрівкою за кордон. Йому дуже подобається ця маленька країна в центрі Європи із чудовими краєвидами й загальною кількістю населення лише вдвічі більшою, ніж у Києві.

Зі слів Романа, місцеві – спокійні та приязні, з ними легко потоваришувати. Ще більший комфорт дає володіння мовою: вона легка для розуміння й швидкого вивчення.

Найбільше хлопцеві сподобалася столиця Словаччини, адже саме тут він провів два роки в університеті. У Братиславі активний ритм життя: торгові центри, великі міжнародні компанії, вечірки, розваги й робота.

booksМісцеві роботодавці відправляють підлеглих на стажування, лекції та академічні курси. На думку Романа, так вони полюють на таланти, створюючи їм комфортні умови для розвитку: «У Словаччині ти відчуваєш себе потрібним. Сектор фінансових послуг зростає, випускників мого вишу розбирають, як гарячі пиріжки». Крім того, студентам часто пропонують стажування з неповною зайнятістю ще протягом навчання в університеті: чудовий спосіб для комфортної трансформації від студента-випускника до молодого спеціаліста.

«Я раджу не боятися змін і постійно прагнути досягати чогось нового. Словаччина була першою країною, яку я відвідав, я зустрів тут купу незнайомого й незрозумілого, але з цим легко впоратися: знайди нових друзів, вивчай мову і якомога більше подорожуй!» – радить Роман.

Юлія Покотило

Навчається в Економічному університеті в Братиславі, раніше – студентка НУБІП. Бере участь у програмі з 2017 року

Про Penta Scholarship Юлія дізналася з офіційного сайту факультету, на який планувала вступити. Наразі дівчина є магістранткою програми «Міжнародні фінанси», що передбачає можливість отримати стипендію від фонду Penta Investments. «Насамперед я підготувала й відправила всі документи, потрібні для вступу в університет. Якщо виш зараховує абітурієнта на обрану програму, вся інформація автоматично реєструється і в програмі Penta Scholarship. За деякий час мені повідомили, що я успішно пройшла відбір, і запросили на зустріч», – згадує Юлія відбірковий етап.

Враження від навчання в дівчини позитивні: викладають переважно іноземні спеціалісти з практичним досвідом у своїх сферах. Та головне, на думку Юлії, – доступні стажування в міжнародних компаніях.

Стипендія від Penta Scholarship мотивує рухатись далі й не хвилюватися через своє фінансове становище. Завдяки допомозі фонду дівчині вдається покрити більшу частину своїх витрат у Братиславі, а сама участь у програмі – корисне доповнення для резюме.

Потенційним учасникам студентка радить не боятися використовувати власні можливості: «Навчання за кордоном – незабутній досвід, який відкриває світ. Найголовніше – зробити перший крок і не боятися цього».

girl

Ірина Забаікіна

Навчається в Університеті Коменського в Братиславі. Раніше – студентка КПІ. Отримує стипендію з 2017 року

Відбір на участь у програмі Penta Scholarship Ірина вважає зовсім не складним етапом: на першій зустрічі з представниками фонду дівчина перевіряла власну відповідність вимогам до кандидатів, на другій уже підписала договір.

Ірина навчається на факультеті математики, фізики та інформатики. Найбільше її вражає зацікавленість навчальним процесом з боку викладачів: «Дуже помітно, що більшість професорів просто “горять” предметом. Це сильно відчувають і студенти».

Абітурієнтам та аплікантам програми студентка радить вивчати словацьку, яку не вважає складною для україномовних і російськомовних вступників. Володіння словацькою автоматично викликає прихильність до студента в 99% населення, переконує дівчина. Ці знання будуть корисними в будь-якій сфері життя: від звичайного походу по крамницях до відвідин державних установ для вирішення окремих питань.

Якщо хочеш дізнатися більше про Penta Scholarship, заходь на офіційний сайт програми. Тут ти знайдеш детальну інформацію щодо участі. Якщо виникнуть додаткові запитання, сміливо пиши в повідомлення зі сторінки програми у Facebook або надсилай листа на електронну пошту marian.tarnavskyi@scholarshipinslovakia.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus