Що читати та дивитися про мистецтво

pauline-loroy-AlLKJ292jOQ-unsplash

Вивчай мистецтво самостійно, доки кінотеатри, галереї та музеї на карантині.

Дивися

UA:КУЛЬТУРА

Це український телеканал про культуру в усіх її проявах. Тут в одному ефірі збираються концерт класичної музики, фільм «Мої думки тихі», Марк Лівін з рекомендаціями літератури й Аліна Паш з піснею гурту «Аква Віта».

Усі проекти телеканал викладає на YouTube, тому ти точно не пропустиш програму про українські музеї, спецпроєкт з Берлінале чи презентацію нової книги Сергія Жадана.

WiseCow

Тут ти можеш переглянути безкоштовні лекції про літературу, кіно, моду, художнє мистецтво та історію України.

Наприклад, у розділі про мистецтво є лекції на такі теми: «100 років українського кіно за 100 хвилин», «Українське кіно в іменах: поетика, реалізм підпілля» та «Голлівудський ренесанс». Кожна з цих тем має від п’яти до двадцяти відеолекцій.

Geek Journal

Цей Youtube-канал має понад 90 тисяч підписників. Його автор, Тайлер Андерсон, робить критичні огляди популярних українських та закордонних фільмів і серіалів.

Тайлер аналізує фільми цікаво, пізнавально і смішно. Його огляди допоможуть тобі скласти список фільмів та серіалів на вечір чи вихідні.

МіТЄЦ

Тут українські митці й мистецтвознавці розповідають про молодих художників, мистецтво, колекціонування картин та його законодавче регулювання.

Також на сайті є записи з виставок живопису, кераміки чи графіки попередніх років.

Smarthistory

Це англомовний YouTube-канал про мистецтво та культуру від епохи палеоліту до нашого часу. Тут ти дізнаєшся про мистецтво Африки, Америки, Азії, Європи та Океанії.

Відео для Smarthistory створювали понад 200 істориків та археологів.

Реклама

Читай

Книга «Сніданок у Sotheby’s. Світ мистецтва від А до Я», Філіп Хук

Філіп Хук – англійський мистецтвознавець, співробітник відомих аукціонних будинків «Сотбіс» і «Крісті».

У книзі він розповідає про свій досвід роботи на ринку мистецтва. Після прочитання ти дізнаєшся, чому художники стають популярними, хто з них зумів створити власний бренд, як митці встановлюють ціну за свої картини.

Хук також розповідає про найбільші викрадення картин та підробки відомих творів мистецтва.

Бібліотека українського мистецтва

Це ресурс із електронними книгами про українське мистецтво. Деякі з книг є лише у цифровому варіанті.

Тут є нові видання: про українську фотографію, авангард і народне мистецтво. А також архівні: футуристичні журнали «Нова ґенерація», фотоархів, статтi та спогади про українських художникiв.

Книга «Шанувальник вашого таланту: мистецтво і етикет»

Це збірка інтерв’ю від незалежного бруклінського журналу Paper Monument.

У книзі зібрали розмови з діячами американської художньої сцени: художниками, кураторами, журналістами. В інтерв’ю вони розповідають про те, що можна або не можна робити у сучасному мистецтві.

Вчися

Метрополітен-музею

На сайті нью-йоркського Метрополітен-музею є цифрові колекції образотворчого і прикладного мистецтва.

На YouTube-каналі музею експерти також публікують лекції про те, як змінювалася мода і фотографія з XIX століття і до сьогодні.

Лекції Лондонської національної галереї

Тут є лекції про різні періоди історії мистецтва. А в розділі «Історія мистецтва за 10 хвилин» фахівці аналізують відомі картини та скульптури.

Вони розкажуть і про алкоголь в образотворчому мистецтві і про пляжи у картинах Моне і Дега.

Грай

Настільна гра «Сучасне мистецтво»

Гра імітує аукціон. Учасники тут виступають в ролі представників п’яти відомих музеїв світу. Мета кожного гравця – вигідно придбати якомога більше полотен популярних живописців.

У грі вони можуть купити реальні картини п’яти сучасних художників – Мануеля Карвалью, Рамона Мартінса, Даніеля Меліма, Сігрід Талер і Рафаеля Сільвейри.

Кожен учасник отримує ширму музею, рівну кількість карток із зображенням відомих полотен, а також стартовий капітал. Гроші потрібно відразу заховати за ширму, щоб конкуренти розгубилися, і аукціон пройшов вдало.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus