Призер міжнародної олімпіади все-таки отримає президентську стипендію (оновлено)

26001364_1996336560392912_6442856656066065061_n

Українець Павло Кашко, який отримав бронзу на міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики в Тайланді, все-таки отримає президентську стипендію, як виняток.

За словами заступник міністра освіти і науки Павла Хобзея, Павло не потрапив до офіційної делегації від України, тому що вона формувалася за результатами Всеукраїнської шкільної олімпіади. «А він тоді показав не найкращий результат, було багато учнів, хто виступив краще за нього», — говорить Хобзей.

Влітку цього року, коли Кашко ще був абітурієнтом, він взяв участь в олімпіаді КНУ ім.Шевченка, і переміг там. Це дало йому можливість отримати запрошення на участь в міжнародній олімпіаді, яка проходила в Тайланді в листопаді.4

МОН на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці зазначило, що «детально вивчило питання щодо надання стипендії Президента України Павла Кашка. Враховуючи, що він зайняв призове місце на міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики, вважаємо, що Павло має повне право на отримання стипендії Президента України. Відповідне рішення буде винесено на наступне засідання Колегії МОН і, переконані, вирішене на ній же. Також важливо визнати, що процедура проведення олімпіад має багато обмежень та бюрократичних умовностей, які потребують унормування, аби надалі такі випадки не ставалися. Дякуємо усім, хто долучився до дискусії щодо цього питання – це допомогло загострити увагу щодо наявної проблеми та знайти шляхи її вирішення».

Сам Павло відреагував на слова Хобзея так: «Шановний пане Павло Хобзей! Ваші підлеглі ввели Вас в оману! Я набрав достатньо балів за результатами всеукраїнської олімпіади – офіційна таблиця результатів тому підтвердження. Причини чому Ваші підлеглі провернули такий бюрократичний фокус – трохи відкриває Андрій Симон в публікації на власній сторінці. До того ж, перемога в олімпіаді по астрономії і астрофізиці не давала мені можливості автоматично потрапити на міжнародну олімпіаду, навпаки, за її результатом – я був запрошений секретарем олімпіади на проходження відбіркового етапу з 11 чоловік в червні 2017. І тільки після кількох турів змагань на відборах, що тривали 2 тижні, я увійшов в п’ятірку найсильніших. Чому це не відображено у відповідному наказі МОН?
І чого це у якості винятку планують розглядати моє питання?! Я отримав визнання на міжнародній олімпіаді заслужене власними знаннями та зусиллями – ось мій диплом! І на національних відбіркових етапах також, виключно завдяки власним знанням і зусиллям – ось запрошення на команду від України,- чому наказ Міністерства не відповідає цьому запрошенню? Це що олімпіада Шредінгера? Ні – це систематичний саботаж Ваших підлеглих, котрі щороку створюють проблеми олімпійцям».

«Коли піднялася все ця буча, ми підняли документи і розібралися в ситуації. Ми внесемо на колегію МОН подання, щоб його також нагородили президентською стипендію, але у якості винятку», — сказав заступник міністра. Очікується, що колегія Міністерства освіти і науки відбудеться на початку січня наступного року.

Нагадаємо, що раніше Павло Кашко написав пост у Facebook, де розповів, що, не дивлячись на успішний виступ на олімпіаді, міністерство так і не внесло його до списків на отримання президентської стипендії. В МОН йому пояснили це тим, що він не був офіційним представником України на змаганнях.

ОНОВЛЕНО: МОН призначило двом призерам міжнародної олімпіади з астрономії президентські стипендії.

Фото: facebook.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus