«Принцип насолоди»: що відомо про новий український кримінальний серіал

«Принцип насолоди»

Загадкові вбивства, осіння Одеса та слідчі з трьох країн – нуарна історія від команди з Польщі, України й Чехії

5 вересня кінокомпанія Star Media презентувала на прес-сніданку спільний проект Польщі, Чехії та України – восьмисерійний кримінальний серіал «Принцип насолоди». Стрічку вже знімали в Празі й Варшаві, а з початку листопада розпочнуть і в Одесі.

За сюжетом серіалу відбуваються вбивства трьох молодих жінок з довгим білявим волоссям. На кожному тілі є характерні пошкодження: відтята права рука з візерунком на ній і перерізане горло. Для того щоб розкрити злочини, формують міжнародну групу на чолі з трьома слідчими, що розпочинають спільне полювання на вбивцю.

Новий досвід для українського кінематографу

Усе починається на одеському пляжі, де теплого літнього вечора знаходять оголене тіло молодої дівчини. Згодом ідентичні вбивства стаються у Варшаві й Празі, де поліція натрапляє на тіла вбитих з аналогічними характеристиками. Слідчі, які проводять розслідування загадкових злочинів, починають розуміти, що це справа рук однієї людини.

Зі слів польського режисера й продюсера Даріуша Яблонського, ідея створення цієї кінострічки виникла через його любов до України, закоханість в Одесу і просте бажання показати людям українські міста, які цікаво переплітаються з європейськими. Одеса, на його погляд, привертає увагу найбільше. Крім того, за словами Яблонського, важливо було показати проблемні сторони соціального становища молодих жінок, які мають власні прагнення й цілі і нерідко стають їх заручницями.

Сам режисер називає сценарій високоякісним та анонсує продовження роботи над історією для другого сезону серіалу. Він сподівається, що проект покладе початок подальшій кіноспівпраці України із Західною Європою.

«Принцип насолоди»

Реклама

По той бік «Принципу насолоди»

Одна з головних героїнь серіалу – незалежна й сильна Марія, яка самостійно й сміливо приймає рішення. Вона відмовляється виходити заміж і народжувати дітей, а службу в поліції обрала лише на знак протесту проти своєї сім’ї музикантів. Марія – це уособлення жінки у світі чоловіків, і саме тому їй доводиться бути жорстокішою.

Служба безпеки починає перевірку діяльності Марії під час розслідування смертей жінок: підозрює її у вбивстві одного з варшавських бандитів і наркоторговців. Сама ж героїня стверджує, що діяла задля самооборони.

Роль Марії виконує польська акторка Малґожата Бучковська, відома завдяки своїм ролям у фільмах «Вольта / Volta» і «Терміново (не) потрібен чоловік / Facet (nie) potrzebny od zaraz» польського виробництва. Самій Малґожаті сподобалася співпраця з режисером «Принципу насолоди». Як каже акторка, Яблонський уважно ставиться до знімального колективу. Найбільше ж їй запам’яталися емоційно напружені сцени допитів і «постільна сцена», у якій вона мусила оголитися. Найважче було працювати вночі: часто знімали в нічний час і в холодну пору року, інколи – до сьомої ранку.

Слідчого Віктора зіграв актор Карел Роден, відомий своїми ролями в «Блейд ІІ / Blade II» і «Перевага Борна / The Bourne Supremacy». Також Карел є володарем престижної премії «Чеський лев» у номінації «Найкраща чоловіча роль».

Образ українського слідчого Сергія на себе приміряв Сергій Стрельников, чию гру можна побачити в кінострічках «Чуже життя», «Чудо за розкладом» і «Пацики». Його персонаж у серіалі – овдовілий досвідчений офіцер поліції з Одеси, чия дружина і єдиний син загинули в автокатастрофі.

Цього персонажа творці кінокартини вважають сповненим суперечностей, адже він має чудові аналітичні здібності, але водночас може бути жорстоким і запальним. Сам актор сприймає таку роль як новий досвід і чудову можливість попрацювати з іншомовними колегами. Поза тим, Сергій радіє: така колаборація дозволить залучити більше іноземних глядачів.

fastest_camera

Передбачення майбутнього кінострічки

Персонажі серіалу розмовляють англійською, але кожна з країн-учасниць почує проект у перекладі державною мовою. За словами генерального продюсера Star Media Владислава Ряшина, вітчизняна версія серіалу побачить світ під назвою «Без емоцій». Фінансування української частини поки що відбувається за кошт компанії Star Media, але автори сподіваються на державну підтримку проекту.

Автором сценарію «Принципу насолоди» став Мацей Мацеєвський, який написав історію для серіалу «Поліцай / Glina», одного з найпопулярніших телепроектів у Польщі.

Прем’єру прогнозують на квітень 2019 року. Кінострічку покажуть на одному з чеських центральних телеканалів і польському Channel+. Наразі триває пошук українського каналу, на якому покажуть «Без емоцій». Також виробники кінокартини наразі працюють над угодою з німецькою дистриб’юторською компанією Beta Film і планують представити серіал на Каннському кіноринку.

Фото: прес-служба Star Media

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus