9 причин вивчити німецьку мову

німеччина

Щодня один із найбільших сайтів пошуку роботи в Україні публікує близько 70 вакансій із заробітною платою від 20 000 гривень і вимогою – знання німецької мови. Але якщо й досі сумніваєшся в доцільності вивчення німецької, пропонуємо 9 причин, що допоможуть визначитися.

1. Знаєш мову – маєш більше шансів отримати роботу в міжнародних компаніях

Багато міжнародних корпорацій на кшталт Volkswagen, Mercedes-Benz та Siemens мають представництва в Україні. Сьогодні це майже 600 компаній. Знання німецької стане додатковим плюсом під час розгляду твоєї кандидатури на омріяну посаду. Молоді фахівці, що володіють двома іноземними мовами, мають більше можливостей знайти високооплачувану роботу в рідній країні, або стати фрілансерами і працювати на закордонних роботодавців.

Реклама

2. Вища освіта в Німеччині безкоштовна

Знання мови дозволяє отримати безкоштовну вищу освіту в Німеччині, адже здебільшого програми бакалаврату та магістратури в державних університетах викладають німецькою. За законами країни, навчання в державних вишах – безкоштовне для всіх.

Сьогодні в Німеччині навчається 300 тисяч іноземних студентів. І, як повідомляє Deutsche Welle, за задумом уряду, до 2020 року їхня кількість має сягнути або перевищити 350 тисяч.

3. Іноземних студентів у Німеччині підтримують фінансово

Німці зацікавлені в допомозі іноземним студентам, що вивчають німецьку мову та цікавляться німецькою культурою. Крім безкоштовного навчання, є багато грантів та стипендій для іноземців. Найвідоміші – DAAD, Erasmus+, стипендії політичних фондів. Вони покривають значну частину навчання, проживання, харчування й особистих витрат.

4. Зі знанням німецької легше подорожувати

Німецька мова – державна для 5 країн Європи (Німеччини, Австрії, Швейцарії, Люксембурга та Ліхтенштейна). Нею розмовляють у Північній Італії, Східній Бельгії, Нідерландах, Данії та Чехії.

Будь-який досвідчений мандрівник скаже: якщо ти хочеш отримати від поїздки більше, ніж звичайний турист, прагнеш відчути країну, зрозуміти її культуру і традиції – вивчення мови обов’язкове. Крім того, шанс знайти житло, аеропорт, автобус у чужому місті разюче збільшиться.

німецька

5. Ти зможеш читати німецьку літературу в оригіналі

За даними Goethe Institut, щороку в Німеччині публікують 80 000 нових книг: від фантастики до документальної літератури. Лише невеликий відсоток із них перекладають іншими мовами, тому здебільшого книги доступні лише тим, хто володіє німецькою. Знання мови також дасть можливість читати Кафку й Гете в оригіналі без втрати їх красивого мовного стилю.

6. А також – дивитися фільми та серіали мовою оригіналу

Якщо знаєш мову, зможеш одразу дивитися нові фільми та серіали, а не чекати на переклад. Уяви лишень, як переглядаєш популярні стрічки «Достукатися до небес» чи «Небо над Берліном» в оригіналі, удосконалюєш розмовну німецьку і глибше пізнаєш місцеву культуру.

7. Попит на перекладачів із німецької зростає

Із гарним знанням німецької є шанс отримати додатковий підробіток у якості перекладача-фрілансера. Середня ціна за письмовий переклад (250 слів) з німецької на українську – 10$. Зважаючи на перспективи наближення України до ЄС, попит на роботу перекладачів зростає, а конкуренція на переклади з німецької набагато менша в порівнянні з англійською.

8. Бути поліглотом корисно

Дослідження, проведене у 2012 році вченими Університету Чикаго , виявило, що поліглоти швидше й більш впевнено приймають рішення без страху фінансових втрат. Ця риса притаманна успішним бізнесменам, адже завдяки знанню мов вони дивляться на проблему з різних боків. До речі, у країнах-членах ЄС знання двох іноземних мов – законодавчо закріплена норма.

9. Вивчення кількох мов тренує мозок

Навичка швидко приймати рішення згодиться не лише бізнесменам. Студенти, які знають понад дві іноземні мови, успішніше складають тести з математики, читання і граматики, ніж їхні «одномовні» ровесники. До такого висновку дійшли психологи Йоркського університету в Торонто. Крім того, вивчення іноземних мов змінює сіру речовину мозку, що сприяє швидшій обробці інформації.

*Підготовано «Студвей» та Goethe-Institut в Україні з нагоди Українсько-німецького року мов. Чекай на ще більше корисних та цікавих матеріалів!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus