Презентація у стилі TED: говорити так, щоб вас слухали

мікрофон

Проаналізувавши понад 500 TED-лекцій, Кармін Галло виділив спільні риси найпопулярніших публічних виступів. Що забезпечить увагу й захват аудиторії, які основні складові вдалої промови – дізнаємось із книги Презентації у стилі TED. 9 прийомів найкращих у світі виступів».

Емоційність: говорити до серця

Ключовий елемент формату TED – безпосереднє, практично інтимне єднання людей. На сцені спікер (без перебільшень) стоїть, немов оголений. Найуспішніші виступи – ті, що дозволяють відчути цю людяність, емоції, мрії та фантазії.

Розповідайте про те, що відображає вашу особистість.

Шанси переконати аудиторію суттєво збільшаться, коли ви продемонструєте власний зв’язок із темою виступу, наповните її індивідуальним сенсом, захопленістю та пристрастю.

Промова має надихати.

Це можливо лише тоді, коли сам знаходишся в піднесеному стані. Харизматичний оратор випромінює радість від можливості поділитися досвідом і натхнення від розуміння того, що його ідеї будуть корисними слухачам.

Розтопіть кригу за допомогою історій.

Історії – це інформація з душею. Вони ілюструють, породжують нові ідеї, допомагають достукатися до свідомості та сердець людей. Розкажіть про цікаві випадки зі свого життя чи про те, що колись чули або читали. Гармонійною складовою промови також може стати історія про успіх (людини, бренду, компанії). Ведіть виступ, наче бесіду.

TED-примітка:

оточіть себе пристрасними, фанатично захопленими людьми.

Спілкуйтеся з тими, хто поділяє ваш запал. Наприклад, Річард Бренсон приймає на роботу людей, які багато усміхаються, позитивно налаштовані й повні ентузіазму, тобто володіють ознаками, що свідчать про високий рівень комунікаційних навичок.

Реклама

Корисні TED-лекції:

ted

Новизна: відкрити досі невідоме

Наш мозок полюбляє все нове. Незнайомий, незвичний і неочікуваний елемент у презентації заворожує аудиторію, змушує її переглянути попередні уявлення та дає можливість інакше поглянути на світ.

Навчіть аудиторію новому.

Поділіться абсолютно новою інформацією в оригінальній формі. Нейробіологи стверджують, що це дієвий спосіб привернути увагу.

Не обмежуйтеся банальними прикладами.

Шокуючий, вражаючий приклад дозволяє повністю оволодіти увагою слухачів, зачіпає за живе, врізається в пам’ять, ще довго згадується після завершення промови.

Внесіть нотку несерйозності.

Не варто ставитися до себе та своєї теми надто суворо. Нехай аудиторія посміється. Гумор руйнує захисний бар’єр, що робить слухачів більш чуттєвими до вашого повідомлення. Окрім цього, гумор викликає симпатію. Необов’язково бути коміком від народження, жарти чи кумедні цитати можна підготувати заздалегідь.

TED-примітка:

закидайте мозок новими враженнями. Ви стане цікавішим оратором, коли будете звертати увагу на ідеї зі сфер, що далекі від вашої діяльності. Новатори запозичують думки звідусіль. Наприклад, керівники компанії Apple відвідували готель «Рітц-Карлтон», для того щоб навчитись обслуговувати клієнтів. Нові враження – один із тих прийомів, що забезпечує потужний поштовх креативності.

Корисні TED-лекції:

ted

Незабутність: подати ідеї правильно

Неважливо, наскільки свіжі й неповторні ваші думки, якщо після презентації аудиторія не може згадати, про що ви розповідали.

Створіть твіт-заголовок.

Заголовок – ключова теза, яку аудиторія обов’язково має запам’ятати. Якщо ви не можете укласти свою ідею в 140 знаків або менше, продовжуйте працювати над формулюванням. Ця праця додасть вашій промові чіткості та ясності, а також полегшить сприйняття почутого.

Посильте заголовок трьома основними повідомленнями.

Наш мозок здатен зберігати й обробляти в короткостроковій пам’яті орієнтовно 3 фрагменти інформації. Розробляючи план презентації, виділіть 3 повідомлення, що підкріплять загальну тему.

Розкриваючи головні повідомлення, впливайте на декілька органів чуття.

Для кожного із 3 повідомлень створіть маркований список. Не потрібно розписувати всі подробиці, запишіть лише декілька слів-підказок, які допоможуть вам викласти тему. Така карта повідомлень має поміститися на 1 аркуші. Використайте у презентації мультисенсорні елементи: фотографії, відео, цікавий реквізит, красиві слова, декілька інтонацій тощо.

TED-примітка:

Ніколи не замислювалися, чому традиційна тривалість TED-презентації – 18 хвилин?

Ця кількість часу – достатньо багато, аби зберегти серйозність, та достатньо мало для того, щоб утримати увагу слухачів. Для спікера 18 хвилин – дисциплінарний елемент, що змушує зважувати кожне слово, залишати лише необхідне для опису головної думки.

Корисні TED-лекції:

Фото: соцмережі, stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus