Як контрактнику отримати податкову знижку?

Коротко: Звернутися до територіального відділення податкової з необхідними документами.

Детальніше: Суть податкової знижки полягає в тому, що кожен, хто працює за трудовим договором, сплачує 15% податку на доходи зі своєї заробітної плати. Якщо доводиться із зарплати ще й оплачувати навчання, то держава надає податкову знижку – можливість повернути собі ці 15% податку.
Оформити податкову знижку можуть студенти чи їхні батьки, які офіційно працювали на момент оплати контракту. Байдуже, що в договорі про навчання зазначено, що «студент зобов’язується вносити плату». Хто подав декларацію про доходи, той і платив за навчання. Достатньо, щоб працював хтось один із батьків. Зароблених за податковий рік грошей має вистачити для оплати навчання – це головне.
Є ще одна умова: згідно з п. 166.3.3. Податкового кодексу, розмір плати за контракт за кожен місяць не повинен перевищувати розміру податкової соціальної пільги, помноженої на 1,4. Тобто: 1 378 грн х 1,4 = 1 929,2 ≈ 1 930 грн. За 10 місяців навчального року – 19 300 грн. Якщо сума більша, то різницю просто не братимуть до уваги під час розрахунку розміру знижки.
Податкову знижку можна отримати тільки за поточний рік, а не за минулі роки. Крім того, звертаємо увагу, що краще платити не всю суму відразу, а за кожен семестр окремо. Податкову знижку нараховують одноразово тільки за поточний рік, тому якщо ви навчаєтеся, наприклад, у 2015-2016 навчальному році, вам повернуть гроші тільки за 2015. А це половина суми. Якщо ж розбити платіж на 2 етапи у 2015 і у 2016 роках – то гроші повернуть за обидва семестри.
Для отримання податкової знижки необхідно звернутись до територіального відділення податкової (тепер це Державна фіскальна служба України) за місцем реєстрації студента або особи, яка платила за навчання, з таким пакетом документів:
• копією паспорта студента і особи, яка платила за навчання;
• копією ідентифікаційного коду (обох осіб);
• копією квитанції з банку про оплату навчання;
• оригіналом довідки про доходи (її видають в бухгалтерії за місцем роботи);
• заявою про суму виплачених доходів та утриманих податків;
• декларацією про доходи (зразок – на сайті Державної фіскальної служби України);
• номером банківської картки чи рахунка, на який повертатимуться кошти;
• копією договору про навчання;
• копією свідоцтва про народження студента (навіть якщо студент повнолітній);
• копією студентського (або довідкою про навчання з вишу).
Ці документи потрібно подати до 30 квітня року, наступного за звітним. Наприклад, якщо ви платили за навчання у 2015, то маєте право повернути гроші за навчання до 30 квітня 2016.
Податкову знижку оформлюйте на того із сім’ї, хто офіційно отримує найбільшу заробітну платню. Логіка проста: ця особа платить більше податків, а тому більше повернуть (звичайно, в межах 15% від максимуму – 19 300 грн).

comments powered by Disqus