Пожежний експеримент в університеті

репортаж

Побачити лісову пожежу – не найприємніший досвід. Та коли дізнаєшся, що це може принести користь, а свідками такого явища була невелика кількість людей у світі, стає цікаво. Національний університет біоресурсів і природокористування України, Глобальний центр моніторингу пожеж (Німеччина) і Боярська лісова дослідна станція 25-26 березня провели унікальний контрольований лісопожежний експеримент. «Студвею» вдалося його побачити та дізнатися, що допоможе в порятунку від пожежі в майбутньому та як практикуються студенти-лісівники.

репортаж

репортаж

репортаж

Виявляється, контрольоване полум’я можна використовувати для природного відновленню лісу. Така практика є у США та деяких європейських країнах. Її суть у тому, що швидкий вогонь знищує траву й чагарники, а дорослі дерева при цьому не пошкоджуються. Але тоді залишаються екологічні загрози – забруднення повітря й води, втрата контролю над пожежею у складних погодних умовах. Ці питання обговорювалися науковцями в рамках семінару.

репортаж

репортаж

репортаж

Для того, щоб загасити масштабну пожежу в лісі чи на відкритій території, можна застосовувати зустрічний вогонь. Цей метод успішно використовують професіонали, коли немає доступу до води  чи масштабних людських ресурсів. В Україні його не використовують.

репортаж

репортаж

репортаж

Досвід

Третьокурсники, які почали вивчати пірологію, відчули температуру пожежі на власній шкірі та встигли зробити фотографії на фоні стихії. Студенти кажуть, що тепер краще розумітимуть, про що їхні лекції в університеті, а отриманий досвід заохотить їх вчитися й розвиватися далі.

репортаж

репортаж

Професор Йохан Голдаммер, який керував експериментом, каже, що в Німеччині не всі студенти мають можливість вивчати пожежі. Він залучає до роботи Центру моніторингу пожеж одного магістра та одного бакалавра з Університету Фрайбурга. В основному це студенти родом із країн, де є велика загроза стихійних пожеж: Австралії, Чилі, Монголії, Непалу.

репортаж

репортаж

репортаж

«На проблеми пожеж і самовільних підпалів сільськогосподарських угідь, що актуально в Україні, потрібно дивитися зі сторони місцевих спільнот, проводити більше освітньої роботи, залучати громадські організації, науковців, а також не давати спокою політикам, які мають відповідальність перед громадськістю» – розповів Й. Голдаммер.

Фото: Ніна Ліщук, Дмитро Гілітуха.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Реклама

comments powered by Disqus