А після лекцій – постартапимо!

lection

«Мамо, я стартапер!» – щодня чують дедалі більше українських батьків. Уже в 30 українських вишах працюють стартап-клуби. Це спільна ініціатива Міністерства освіти і науки України та мережі стартап-інкубаторів YEP!

У рамках цієї програми студенти самі створюють місця для спілкування між усіма, хто цікавиться підприємництвом і відкриттям власної справи. З університету – приміщення, решта – відповідальність і клопіт студентських команд. Від звичайного студентського коворкінгу такі клуби відрізняються тематичним контентом заходів, а ще в більшості клубів збирають бібліотеки бізнес-літератури. Це безкоштовне місце просто в рідному виші, де комфортно обговорювати свої стартаперські «зради й перемоги». У 2017 році були чотири такі клуби, на сьогодні їх майже увосьмеро більше.

Днями представники клубів зустрілись в Американському домі в Києві і поділились досвідом. Що ж заважає Україні обійти США, Велику Британію та Канаду на мапі стартап-передовиків? Ми зібрали основні проблеми, які бачать студенти різних регіонів України на шляху до створення стартап-клубів і розвитку власних проектів.

lection2Юлія Очковська з Львівського національного університету – відсутність підтримки адміністрації.


«Перед Новим роком зустрічалися з ректором. Показали результати інших клубів в Україні, розповіли про студентські стартапи і наш потенціал. Ректорат сприйняв усе дуже позитивно, і нам обіцяли підписати меморандум про створення клубу та виділити кімнату відразу в новому семестрі. Однак після канікул сказали, що ситуація змінилася і ректор хоче спочатку побачити, як ми працюємо. Тому зараз ми працюємо, але не в університеті, а де прийдеться. Зараз у клубі 10 людей. Троє вже розвивають свій проект. Ми домовляємося про зустрічі зі стартаперами, локальними підприємцями, експертами. Проводили і публічні заходи, наприклад, тренінг з критичного мислення».

Яна Петренко з Чернігівського національного технологічного університету – низька поінформованість студентів.

«Викладачка запропонувала мені та ще кільком студентам поїхати на тренінг. Там розповідали про стартап-клуби. В нашому виші такого клубу не було, ми взагалі про таке раніше не чули. Та тема нас дуже затягла. Після тренінгу ми організували декілька заходів для студентів. Але нам досі важко мотивувати студентів займатися власною справою. Більшість думає, що це аж занадто складно для них».

lection3Аня Удинська з Донецького національного технічного університету в Покровську – власний страх.

«Клубу вже два роки. Він знаходиться в Молодіжному хабі Покровська, це студентський простір. Його створили студенти власноруч за грант міста, самі фарбували стіни, придумували концепцію. Нам би хотілося, щоб хаб був схожий на сучасні коворкінги, але одну зі стін простору прикрашає грандіозна радянська мозаїка. Та ми зробили це своєю фішкою. Намагаємося організовувати активності для студентів 1-2 рази на тиждень, зазвичай це зустрічі з підприємцями, бізнес-тренінги. Наша спільнота – це студенти 2-3 курсів, технарі, деякі мають власні проекти і шукають бізнес-модель. Нам дуже допомагає місто. Нещодавно в нас була зустріч із мером. Говорили про фінансування клубу, щоб зробити його інтер’єр більш сучасним, і про кредитування для молодих підприємців. Найбільша проблема студентів: вони бояться, що їхній проект провалиться».

І з цією думкою погоджується більшість учасників YEP! Startup Clubs’ Forum: якщо побороти власні страхи, то й з усім іншим упоратися вдасться!

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Фото: YEP

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus