Міносвіти автоматизує пошук плагіату в дисертаціях

Інна Совсун

Перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун під час зустрічі керівництва міністерства з представниками інститутів громадянського суспільства, членами Громадської ради при МОН України та експертами заявила про те, що фахівці компанії «Майкрософт Україна» приєднаються до створення системи автоматизованого пошуку плагіату в дисертаціях.

На думку заступниці міністра, масштабність проблеми потребує розробки комплексного рішення для її врегулювання. «Плагіат є проблемою і, на жаль, більшість представників академічної спільноти не готова говорити про її існування. А ті, хто не побояться озвучити свою позицію з цього питання, стають ворогами для колективів своїх навчальних закладів. Але щоб вирішити цю проблему, її ж необхідно обговорювати», – зазначила вона.

За її словами, існують певні механізми перевірки наукових праць на плагіат. Зараз Міносвіти працює над запуском автоматизованої системи – репозитарію наукових текстів, що дозволить вирішити головну проблему у боротьбі з плагіатом. У його створенні Міносвіти допоможуть фахівці компанії «Майкрософт Україна».

Запуск репозитарію запланований на кінець літа. У результаті він дозволить вести не поодинокі перевірки праць, а перевіряти наукові праці в автоматизованому режимі.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus