Site icon STUDWay

Поради експертів: коли лягати спати для ідеального здоров’я та гарного емоційного стану

Фото - Freepik.

Сон є ключовим елементом здорового способу життя, часто важливішим, ніж правильне харчування чи фізична активність. Вчені в області сну розкривають ідеальний час для лягання, який максимально сприяє відновленню організму та відпочинку. Захопливе кіно, нескінченні соцмережі або дружні посиденьки часто змушують нас лягати спати пізно. Якщо це стає звичкою, нерегулярний недосип може серйозно підірвати ваше здоров’я.

Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «Vogue Italia», ідеальний час для сну залежить від циркадного ритму – внутрішнього годинника нашого організму. Хоча загально рекомендований час для лягання – між 22:00 і північчю, все залежить від вашого часу прокидання наступного ранку. Важливо отримати необхідну кількість сну для вашого віку, наприклад, для дорослих це 7-8 годин безперервного сну. Пізнє лягання та нерегулярні цикли сну можуть призвести до серйозних наслідків для здоров’я, таких як збільшення ризику інфаркту та зростання апетиту через гормон голоду грелін.

Невеликий перекус перед сном, наприклад, гаряче молоко, може допомогти засинати, оскільки воно містить триптофан, сприяючи виробленню серотоніну та мелатоніну. У випадках важкого засинання можна спробувати зробити розтяжку, почитати книгу або прийняти гарячу ванну, яка знижує температуру тіла. Важливо вжити більш дієві заходи, якщо засинання затягується понад 30 хвилин та звернутись до лікаря.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про хот-йогу: що робить цю практику такою унікальною.

Exit mobile version