Через 10 років попит на гуманітаріїв різко підвищиться

woman-hand-desk-office

Мільйонер та інвестор Марк Кьюбман висловив думку, що ставати фінансистом у майбутньому на має сенсу. Аналіз і обробку даних краще будь-якої людини виконуватимуть алгоритми. Філософи й філологи ж мають шанс стати успішними.

Марк Кьюбан, як і більшість експертів, вірить у те, що роботи в майбутньому відберуть робочі місця в людей. Він стверджує, що ринок і природа праці змінюється. У наступні 5-10 років відбудуться наймасштабніші за 30 років трансформації.

За визначенням Кьюбана, у світі розпочався процес автоматизації того, що вже колись автоматизували. Аналітики й кодери вже не зможуть зрівнятися з алгоритмами, що обробляють більше інформації за рекордні терміни. Особливого впливу зазнає сфера фінансів.

Кьюбман наголошує: «У майбутньому знадобляться люди з особливим поглядом на речі, які зможуть дати критичні оцінку даним, що були зібрані алгоритмом». На думку інвестора, ці навички мають філологи й філософи.

Значення філософії підкреслює й президент Ірландії Майкл Хігінс. Він вважає, що гуманітарна наука дозволить формувати ідеї й виносити виважене рішення, що поки не можуть алгоритми. Тому філософію в Ірландії уже викладають підліткам 12-16 років. Крім того, там планують ввести курс для молодших класів.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus