Яких помилок варто уникати під час знайомства онлайн

pexels-cottonbro-5054208 (2)

Нові знайомства під час карантину стали викликом, оскільки весь світ перейшов в онлайн. Проте це можна використати собі на користь, якщо дотримуватися правил ділової переписки.

Як почати спілкуватися онлайн

У книжці «Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації» авторка Карен Вірклі пропонує зробити дистанційне спілкування частиною щоденної рутини.

За її словами, якщо людина щоденно буде витрачати десять хвилин на спілкування онлайн, це дозволить бути на зв’язку з великою кількістю друзів та знайомих.

Вірклі пропонує починати день, гортаючи пошту та новини, надсилаючи посилання на корисні матеріали своїм знайомим, яких це зацікавить, додаючи повідомлення: «Цей пост нагадав мені про тебе. Що думаєш про це? До речі, як справи?».

Авторка також радить навіть починати розмову з новими знайомими зі слів вдячності. За її словами, це допоможе ефективно побудувати дружні відносини.

Перш ніж знайомитися онлайн, дотримуйся простих правил:

Будь креативним. Вдале знайомство не завжди починається зі слів «Привіт. Як справи?». Будь креативнішим(-ою), коли пишеш повідомлення незнайомій людині. Спробуй зрозуміти, що ви маєте спільного, чим ти можеш бути корисним(-ною) і обов’язково зроби щирий комплімент.

Не варто «закидувати» адресата безліччю повідомлень. Можливо, людина не має змоги швидко реагувати на повідомлення і потребує певного часу. У цьому випадку потрібно бути терплячим. Якщо все ж таки повідомлення залишили без відповіді, не реагуй гнівно у відповідь, краще облиш це і рухайся далі.

Жарти і меми залиш на потім. Адже ефекту дотепності не завжди можна досягти з незнайомими людьми. Варто знайти у жартах золоту середину.

Не веди односторонній діалог. Щиро цікався онлайн-співрозмовником. Якісне спілкування створюється шляхом двостороннього обміну інформацією. Якщо ця інформація несе користь, це безцінно.

Не переходь до особистих питань з перших днів спілкування — це нетактовно. Особливо це стосується професійних онлайн-знайомств. Чудово, якщо тебе хтось представить, але можна і самостійно написати лист-представлення. Вкажи, чим займаєшся, чим будеш корисним(-ною) та що тобі подобається і надихає у конкретному фахівці.

Приведи до ладу свої сторінки у соціальних мережах. Для нетворкінгу твоя основна мета — створити позитивне та дружелюбне враження. Прибери контент, який можна неоднозначно розцінювати, що викликає агресію чи відразу.

Реклама

Чого варто уникати при цифровому спілкуванні

Ліз Фосслін та Моллі Вест Даффі у своїй книзі «Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності» розглядають питання проблем цифрового спілкування, що створюють ілюзію досягнутого результату.

Авторки радять бути обережними з використанням у цифровому спілкуванні з незнайомою людиною смайликів.

Їх використання залежить від того, яке враження ти хочеш справити на людину. У діловій комунікації використання емоджі недопустиме.

Помилки у тексті повідомлення вказують на емоційний стан відправника (найчастіше, гнів) або поспіх. Аналогічно — коли кожне речення завершується знаками оклику чи питання.

Коли ви лише познайомилися і починаєте працювати над спільним проєктом, відеодзвінки — хороший канал комунікації для побудови довіри.
Секрети успішного спілкування», людей притягують ті люди, котрі вміють щиро співпереживати, що дають зрозуміти про своє небайдуже ставлення до почуттів інших. На його думку, найкращий приклад цьому — Опра Вінфрі.

Працюй щоденно над своїми навичками онлайн-нетворкінгу і будеш мати мережу різних знайомств. Карантин не вічний, користуйся перевагами спрощеного віртуального спілкування та знаходь нових друзів для подорожей чи походу у кафе.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus