Помер один із творців Людини-павука та Доктора Стренджа

steve_ditko_amazing_fantasy_15_split

90-річного Стіва Дітко знайшли мертвим у його квартирі в Нью-Йорку ще 29 червня.

Аніматор Стів Дітко народився у Пенсильванії (США) в родині українських емігрантів. У 1961 році він разом з колишнім головним редактором Marvel Comics Стеном Лі створив персонажа Людини-павука. Героя з суперсилою павука вигадав Лі, однак ідея синьо-червоного костюма та павутини, що стріляє із зап’ясть, належить саме Дітко.

Через два роки художник створив героя Доктора Стренджа, який теж став одним з головних персонажів всесвіту Marvel. Він малював також для DC Comics та низки інших видавництв.

«Стів Дітко був одним з найдивовижніших творців в історії коміксів, і показав нам, що у в кожному з нас живе герой. Ми висловлюємо співчуття його близьким та всім, хто його знав», – прокоментували смерть Дітко у DC Comics.

Художник уникав публічності більшу частину свого життя. У 2007 році він відмовився прийти на прем’єру документального фільму BBC «У пошуках Стіва Дітко». Втім, британський телеведучий Джонатан Росс, який познайомився з Дітко під час створення стрічки, назвав його «найвеличнішим аніматором і творцем коміксів, який коли-небудь жив».

Нагадуємо, що у Marvel створили платформу малювання коміксів, доступну для дітей.

Фото: hollywoodreporter.com, indianexpress.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus