У Польщу по стипендію

 Наш західний сусід – Польща – любить Україну не лише на словах, а проявляє це через конкретні дії. Одна з таких «любовей» – широкий вибір стипендіальних програм для студентів, науковців і молодих спеціалістів з України. Обирайте!

Стипендіальна програма Gaude Polonia

Піврічна стипендіальна програма від Національного центру культури у Варшаві ідеально пасує для театралів, фотографів, музикантів, перекладачів польської літератури й інших молодих митців із Центрально-Східної Європи, які можуть продемонструвати творчі досягнення у своїй сфері. Стипендіат отримує 3 500 злотих щомісяця, а також 5 000 злотих на роздаткові матеріали для виконання проекту стипендіальної програми. Організатори допоможуть знайти помешкання та підберуть куратора. Успішний стипендіат повинен володіти польською мовою як мінімум на початковому рівні. Стипендіальна програма триватиме з 1 лютого до 31 липня 2015 року в Польщі.

Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня 2014 року.

Реклама

Teraz Wrocław

Проект Teraz Wrocław – чудова можливість безкоштовно здобути рівень бакалавра або магістра омріяної спеціальності в запропонованих ВНЗ Польщі. Відбір кандидатів відбувається виключно конкурсним шляхом, тому попіклуйтеся про свій середній бал атестата, оцінки з профільних предметів і мотивацію до навчання. Обов’язковим критерієм є володіння польською на хорошому рівні або ж знання англійської (якщо оберете англомовну програму).

Кінцевий термін подання заявок – червень-липень щороку.

Стипендіальна програма «Польський Еразмус для України»

Якщо ви студент або аспірант вищих навчальних закладів України і походите з «гарячих» нині регіонів України (Донбасу) чи Криму – уважно читайте! «Польський Еразмус для України» відкрив для вас стипендіальний набір на двосеместрове навчання у Польщі, розраховане на освоєння технічних, адміністративних і політичних сфер науки. З основних вимог – знання польської мови та довідка про закінчення як мінімум другого курсу університету України. Прийом заявок має два дедлайни. На другому етапі можуть подаватись усі студенти України, але перевага надаватиметься особам із вищеперерахованих регіонів.

Кінцевий термін подання заявок – 10 жовтня 2014 та 12 січня 2015 відповідно.

poland

Фонд Музею історії Польщі

Стипендія в розмірі 1000 євро щомісяця надається Фондом Музею історії Польщі у Варшаві для дослідників і популяризаторів польської культури за кордоном. Подаватися на грант можуть усі іноземці, які мають ступінь магістра та досліджують історію Польщі або ж тільки збираються це робити. Для цього вам потрібно подати на конкурс свій проект освітнього або іншого дослідницького характеру про польську історію. Якщо журі винесе його у список переможців – ви матимете змогу протягом 1-3 місяців реалізовувати його в Польщі. Подаватися на грант можна необмежену кількість разів.

Кінцевий термін подання заявок – 30 жовтня 2014.

Стипендіальна програма ім. Л. Кіркланда

Експерти, політики, діячі некомерційних організацій і культури, журналісти й усі, хто зацікавлений у розвитку демократичного суспільства, можуть подаватися на щорічну стипендію ім. Л. Кіркланда. Стипендіатам пощастить протягом двох семестрів навчатися в одному з вищих навчальних закладів Польщі, а по закінченню пройти 2-4-тижневе стажування в польських приватних і державних установах. Розмір стипендії – 1800 злотих щомісяця, а також повне покриття проживання, страхування, візи та квитків до Польщі. Додатково також стипендіат забезпечується необхідними навчальними матеріалами.

Основні вимоги для участі – повна вища освіта, професійний досвід та знання польської мови на достатньому рівні для навчання та написання наукової роботи.

Кінцевий термін подання заявки – березень щороку.

Програма стипендій уряду Польщі для молодих науковців

Гуманітарії з дипломом бакалавра або магістра, які можуть продемонструвати свої академічні досягнення (наукові публікації і т.д.), ця можливість річного навчання в одному з ВНЗ Польщі саме для вас! Унікальність програми в тому, що до участі запрошуються також кандидати, які не володіють польською, але мають сміливість і достатньо сили волі, аби вивчити її протягом місяця в рамках програми.

Стипендія передбачає 1350 злотих щомісячно. По закінченню річного навчання у Польщі у вашому надбанні з’явиться ще одна наукова робота.

Кінцевий термін подання заявок – березень щороку.

Навчальні візити до Польщі

Успішні студенти з країн Східної Європи, а також молоді спеціалісти віком 18-21 років у рамках навчальних візитів до Польщі можуть познайомитися з освітньою сферою цієї країни, а також обмінятися досвідом у втіленні демократичних реформ, будуванні громадянської держави.

Короткострокові грантові поїздки, які покривають майже всі витрати, організовують двічі на рік – навесні та восени.

Кінцевий термін подання заявки на осінній набір – середина літа, на весняний – взимку (дати будуть оголошені на офіційному сайті).

Стипендіальна програма ім. К. Скубішевського

Програма у сфері політичних і правових наук, а також у сфері вивчення новітньої історії. Переможцям програма відкриває можливість 9-місячного наукового стажування при одному з університетів Польщі.

Успішний кандидат – науковець, який захистив дисертацію, або люди, які мають значні досягнення в розвитку демократії та правового суспільства. Знання польської та англійської вітаються.

У кандидатів є можливість виграти грант у розмірі9647 злотих або ж стипендію 28 940 (сума за увесь період стажування). Додатково надається житло, а також сума, потрібна для наукової роботи.

Кінцевий термін подання заявки – щороку у квітні.

poland

Еразмус Мундус

Еразмус Мундус – програма, що пропонує направду широкий вибір стипендій, стажувань для дослідницької роботи в університетах Польщі, а також у інших європейських ВНЗ. Програма також пропонує різноманітні семестрові обміни. Успішним кандидатам надається висока стипендія (визначається в рамках ВНЗ).

Кінцевий термін подання заявок – залежно від проектів.

Стипендіальна програма Thesaurus Poloniae

Ще одна можливість для науковців у сфері вивчення польської культури та історії. Програма короткострокова (3 місяці) і проходить за підтримки Міжнародного центру культури у Кракові.

На програму можуть подаватися аспіранти, доктори, а також інші викладачі. Кандидатам надається хороша стипендія. Щороку проводиться два набори на програму.

Кінцевий термін подання заявки – лютий і червень відповідно.

Стипендія ім. С. Толпи Вроцлавського природничого університету

Щороку Вроцлавський природничий університет організовує стипендіальний набір на повноцінне навчання на обраному кандидатом факультеті. У рамках програми, звісно, обмежена кількість місць, проте шанс є. Великим плюсом буде хороший бал атестата та рекомендаційні листи. Знання польської – обов’язкове. Щомісячна стипендія – 900 злотих.

Кінцевий термін подання заявки – червень щороку.

«Академія солідарності»

Молоді журналісти, які хочуть покращити свої знання у сферах Руху Солідарності, а також вивчити досвід соціополітичних змін у Польщі, запрошують на щорічну «Академію Солідарності» у Гданську. Хороший шанс здобути нові знання та розширити коло колег.

Кінцевий термін подання заявки – 12 жовтня 2014 року.

Міжнародний Вишеградський фонд

Фонд пропонує підтримку студентам, а також магістрам, аспірантам і молодим науковцям у різних галузях науки. Стипендіальна програма від фонду надає семестрове або двосеместрове навчання з отримання стипендії в одному з обраних університетів Польщі, а також можливість для науковців проведення у ВНЗ Польщі свого дослідження.

Кінцевий термін подання заявки – до 24.00 31 січня щороку.

Фонд підтримки науки «Каса імені Юзефа Мяновського» 

Молоді вчені з країн колишнього СРСР, які займаються дослідженнями у сфері бізнесу, економіки, політичних і соціальних наук, за підтримки фонду мають змогу виграти стипендію на стажування в польських наукових центрах. Стипендії надаються від одного місяця до одного року. Розмір гранту – 2000 злотих щомісячно.

Обов’язкове знання англійської та польської мов.

Кінцевий термін подання заявки – вересень щороку.

Фото: tour-chance.com.ua.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus