Покоління Z має більше проблем із психічним здоров’ям – дослідження

nathaniel-chang-298253-unsplash (1)

Науковці з Королівського коледжу психіатрів виявили, що серед сучасних британських підлітків зростає кількість самопошкоджень і проблем із психічним здоров’ям. Водночас молодь перестає вживати тютюн, наркотики і поводитися асоціально.

Вчені провели метааналіз двох досліджень: «Когорта міленіалів» і «Діти 90-х». Для першого дослідження взяли участь 11 тисяч молодих людей, які народилися в 2000-2001 роках, для другого – 5600 осіб, які народилися в 1991-1992 роках.

У віці 14 років представникам двох груп ставили однакові питання, щоб мінімізувати відмінності в вимірюванні. Згідно з результатами, наразі підлітки більше схильні до самопошкодження. Також у покоління Z депресивних настроїв на дві третини більше, ніж у покоління, що народилося на початку 90-х.

Дослідження показало, що в 2015 році 14,8% підлітків були депресивними. Крім того, 14,4% респондентів підтвердили, що завдавали собі шкоди. Водночас у 2005 році 9% опитаних мали депресивні настрої, а 11,8% завдавали собі шкоди.

У 2005 понад 52% респондентів пробували алкоголь до 14 років, у 2015 таких підлітків менше 44%. Також зменшилася кількість молоді, що вчиняє акти вандалізму: з 6% до 2%.

«Цей аналіз є поштовхом для дослідження чинників, що впливають на психічне здоров’я підлітків», – зазначила одна з авторок роботи Бернадка Дубічка. За словами докторки Правети Патай, причиною розладів у молоді може бути незадоволеність власним тілом, зайва вага й безсоння.

Нагадаємо, Instagram попереджатиме про зображення самоушкоджень для захисту підлітків.

Фото: unsplash

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus