Маршрут походу
Виїжджаємо з Києва на південь. По дорозі через 50 км зупиняємося в с. Витачів (Обухівський район), куди варто приїхати на схід сонця. Тоді з високих берегів Дніпра побачите ранкові краєвиди на острови, стару дерев’яну каплицю, млин, хату під солом’яною стріхою. В урочищі Городище є оглядовий майданчик, трохи далі – дерев’яні столи й лавки, де буде зручно поснідати. Поблизу села знайшли поселення доби бронзи, могильник скіфських часів.
Далі їдемо через с. Великий Букрин до шлагбауму, що стоїть на вході до Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів». Донедавна вхід на територію був закритий через мисливський будинок колишніх можновладців, а люди виселені. Зараз усе визнано власністю народу, тому з’явилася можливість подивитися цікаву місцевість. На півострові є дороги, але пересуватися тут треба пішки.
Перше, що бачимо, – це згорілий маєток, акуратні доріжки із бруківки, дерев’яний оглядовий майданчик на кручі та дерево у форми хреста чи тризуба. У лісі є багато німецьких окопів і занедбане козацьке кладовище.
Якщо підете далі, перед вами з’являться покинуті хати й декілька житлових будинків.
Дитячий табір у заростях чимось нагадує чорнобильський безлюдний ландшафт, де природа бере верх. Дерева тісно оточують довгі будівлі з радянськими настінними малюнками.
Поруч важко не помітити глиняну хату зі щитом на стінах. Тут живе місцева знаменитість – відлюдник Олег Григорович. Він відкритий до спілкування, може розказати про історію, побут, природу. До чоловіка часто приходять із хлібом і продуктами першої необхідності. Його садиба – це музей козацької зброї.
Другий день походу варто починати на іншому кінці півострова зі сторони с. Григорівка, там можна влаштувати ночівлю. Дорога впирається у здоровенну бетоновану площу. Тут знаходиться недобудована Канівська ГАЕС (праворуч від площі, якщо дивитися на Дніпро). Це ландшафти постапокаліптичних фільмів із довгими бетонованими тунелями, недобудованими адміністративними будівлями, які молодь освоює для графіті й тусовок. Усе оточене лісом, є виходи до Дніпра.
В іншій стороні від площі за 1,5 км – мальовниче штучне озеро, що мало слугувати для перекачки води у верхнє озеро. Сюди варто йти пішки.
Реклама
Транспорт
Маршрут краще спланувати на 2-3 дні з ночівлею в наметах. Їхати можна маршрутними таксі з автостанції «Видубичі» або (що зручніше) автомобілем: Київ – с. Витачів – с. Великий Букрин – Трахтемирів – с. Григорівка. Довжина маршруту – 125 км в одну сторону. Пішохідна частина – близько 15 км (по півострову) і 30 км (від зупинок громадського транспорту до заповідника й по півострову). Варто мати із собою карти чи GPS.
Інфраструктура
У селах є магазини, де можна придбати необхідні продукти. Дороги ґрунтові та бетоновані, досить погані. Природа чиста, влітку можна купатися, влаштовувати пікніки.
Фото: Ніна Ліщук, Дмитро Гілітуха.
Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.