Австралійські вчені з Університету Едіт Коуен у Перті зробили несподіване відкриття: подорожі за кордон можуть сповільнювати процес старіння.
Як повідомляє Studway з посиланням на «Australian Associated Press», дослідження показало, що знайомство з новими культурами та оточенням позитивно впливає на наше здоров’я.
«Хоча старіння неможливо зупинити, його можна сповільнити»,
– зазначає дослідниця Фанлі Ху.
За її словами, подорожі стимулюють реакцію на стрес, зміцнюють імунну систему та прискорюють метаболізм.
«Простіше кажучи, наша система самозахисту стає міцнішою. Гормони, що відповідають за відновлення тканин, активізуються, сприяючи омолодженню організму»,
– пояснює вчена.
Таким чином, подорожі можна вважати частиною здорового способу життя. Вони сприяють як фізичному, так і психічному здоров’ю. Перебуваючи в незнайомій обстановці, люди стають активнішими, схильними до пригод і спілкування.
«Подорожуючи, ми занурюємося в нове середовище, наприклад, у ліси чи на пляжі. Це допомагає зменшити стрес і покращити психічне здоров’я. Крім того, подорожі спонукають нас до фізичної активності – ходьби, велосипедних прогулянок тощо, що позитивно впливає на серцево-судинну систему, обмін речовин і загальний стан організму»,
– додає Фанлі Ху.
Психологічний аспект подорожей також важливий. Спілкування з новими людьми – туристами, місцевими жителями – покращує настрій, зменшує відчуття самотності та стимулює когнітивні функції. Отже, наступного разу, коли плануватимете відпустку, пам’ятайте: подорожі – це не лише відпочинок, а й інвестиція у власне здоров’я та довголіття.
Нагадаємо, ми раніше розкрили 6 причин, чому осінь – найкращий час для подорожей.