Як правильно подаватися на проєкт удруге і чому це варто зробити?

онлайн-курс

Ти бачиш оголошення про відбір на проєкт. Колись ти вже заповнював(-ла) заявку на нього, але не пройшов(-ла). І тепер вагаєшся, чи робити це знову, бо боїшся отримати відмову. Ми поговорили зі студентами, яких не зупинила перша невдала спроба. А навпаки допомогла зрозуміти, що саме вони зробили неправильно. Дізнавайся причини, чому не вдалося пройти на проєкт уперше і чому варто спробувати свої сили вдруге. А для того, щоб старання не були марними, даємо практичні поради з правильного написання резюме і вдалого проходження співбесіди. Читай статтю до кінця, щоб стати повністю вмотивованим(-ою).

Причини, чому ти не пройшов(-ла) вперше?

1. Недостатня вмотивованість. Аня Савків, учасниця обмінів від Erasmus+: «Коли ти справді зацікавлений(-а) у темі проєкту, місці його проведення, нових знайомствах – тобі легко заповнити заявку. Коли ти не дуже розумієш, навіщо тобі брати участь у проєкті – можеш витратити кілька годин на одну анкету, а в результаті все одно отримати негативну відповідь».

2. Погана підготовка до інтерв’ю. Більшість проєктів волонтерства і навчання за кордоном складаються з декількох етапів. Серед них останній і складніший – це інтерв’ю. Можливо, ти не приділив(-ла) йому достатньо уваги після подання заявки вперше. Важливо підготуватися завчасно. Наприкінці статті ти прочитаєш, як краще це зробити.

3. Проєкт – це випробування. Ти просто не був(-ла) психічно й морально готовий(-а) до нього раніше. Діана Шарай, учасниця FLEX: «Коли я вперше подавалась на FLEX, мені було 15 років. Я просто була не готова виїхати з дому на цілий рік. Мені було б складно не бачити друзів і рідних так довго. Адже за океаном мене має приймати зовсім інша сім’я. Треба підлаштовуватися під їхні правила і спосіб життя. США – це не Україна. Там інша мова, культура й люди. Найімовірніше, я б не змогла витримати морально ті випробування, які чекали мене на програмі».

4. Ти не приділяв(-ла) достатньо уваги заповненню анкети. Перш ніж подавати заявку, потрібно ретельно ознайомитися з проєктом і зрозуміти, чи точно він тобі потрібний. Буває так, що ти неодноразово чув(-ла) про програму і чекаєш на відкриття набору. Проте не поспішай відправляти заявку, тільки-но побачиш оголошення. Зверни увагу на дедлайн і спокійно розпиши кожен пункт. Можливо, доведеться витратити не один день на заповнення форми. Якщо ти мрієш стати учасником(-цею) програми – тебе не зупинить її складність.

Реклама

Згадай про емоції, які відчуваєш, коли проходиш далі

Аня Савків, учасниця обмінів від Erasmus+: «Хотілося вистрибнути у вікно від щастя, настільки мене трясло від досягнутої цілі. Я побачила свій лист-запрошення о першій годині ночі, коли всі родичі й друзі спали. Я не могла ні з ким поділитися радісною новиною в той момент. Довелося чекати до ранку. Гордість за себе і щастя відчувала ще кілька днів опісля».

Діана Шарай, учасниця FLEX: «Насправді я проробила дуже довгий і важкий шлях для досягнення своєї мети. Коли я дізналася, що виграла програму FLEX, була щиро рада за себе. Із цікавістю чекала свого майбутнього і переконалася, що в житті все можливо».

Соня Король, учасниця обмінів від Erasmus+: «Мене переповнювали всі позитивні емоції, які тільки можна. Лист отримала, коли була в метро. Найважче було доїхати додому і усвідомити, що це правда».

Онлайн-курси

Як підготуватися до заповнення заявки вдруге, щоб точно пройти?

1. Подавайся на проєкт тоді, коли відчуєш у собі сили. Не існує ідеального проміжку часу, який має минути після першої поразки. Заповнюй анкету тоді, коли виникне бажання. Удруге це буде зробити легше, адже ти усвідомиш свої помилки. На деякі програми принципово можуть не брати з першого разу. Наприклад, на Erasmus+ більш охоче запрошують тих, хто подається вже втретє чи вп’яте.

2. Готуй відповіді, удвічі кращі за попередні. Перша відмова має стати стимулом, щоб спробувати знову. Не розчаровуйся через те, що ти не пройшов(-ла) з першого разу. Подання заявки – це можливість себе перевірити. Що більше анкет заповнюєш, то менше боїшся.

Якщо, окрім заявки, потрібно написати резюме – скористайся сайтом Europass. Це зручний онлайн-сервіс, який допоможе описати весь твій досвід, освіту й навички. Гарним бонусом є те, що не потрібно довго морочитися з оформленням. Це стандарт, який приймають в усіх європейських країнах.

Твій мотиваційний лист мусить бути коротким і змістовним. Він має складатися з чотирьох абзаців, які включають найголовніше. У першому привітайся та опиши, як ти дізнався(-лася) про програму і чому вирішив(-ла) податися. У другому розкажи про свій досвід і чому ти підходиш на цю позицію. У третьому напиши про свою профільну освіту й додаткові курси. В останньому абзаці подякуй за розгляд твого листа.

3. Краще підготуйся до інтерв’ю. Як це зробити? Даємо декілька практичних порад.

Напередодні інтерв’ю:

  • Переглянь запитання, які найчастіше ставлять учасникам під час відбору на цю програму. Підготуйся до них, прорепетируй свої відповіді перед дзеркалом або з друзями.
  • Визнач свої слабкі й сильні сторони. Будь готовим(-ою) про них розповісти.

У день інтерв’ю:

  • Підбери презентабельний одяг. Це додасть упевненості в собі і справить приємне враження.
  • Сплануй маршрут. Ніхто не любить, коли запізнюються або приходять дуже завчасно.
  • Виконай прості фізичні вправи, щоб зняти напруження: пострибай або зроби масаж пальців за декілька хвилин до інтерв’ю.

Під час інтерв’ю:

  • Використовуй методику STAR: situation – task – action – result. Часто під час інтерв’ю тебе просять описати стресову ситуацію і як ти її вирішив(-ла). Для того, щоб не заплутатися у своїй розповіді через нервування, застосовуй цю методику. S (Situation) – сформулюй зміст історії. T (Task) – розкажи, що від тебе вимагалося. A (Activity) – опиши свої дії. R (Result) – поясни, як ти вирішив(-ла) ситуацію.
  • Пам’ятай про мову тіла під час інтерв’ю. Коли ти схрещуєш руки й ноги, це говорить про закритість і невпевненість.
  • Зберігай зоровий контакт. Більшість із нас почувається некомфортно, коли дивиться комусь у вічі. Проте саме це викликає довіру у співрозмовника. Подивися в очі, перш ніж почати розмову; не дивися вниз, коли хочеш відвернути погляд – краще подивися на іншу частину обличчя.

Уперед до нових проєктів! Нехай тебе не зупиняють перші невдалі спроби. Вони мають стати стимулом спробувати ще раз і нагадуванням про твою сильну мотивацію.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus