Як подати апеляцію на результати ЗНО

girl (2)

Що робити, коли твій бал несправедливо зменшили

Учасники та учасниці ЗНО мають право оскаржувати результати тесту й процедуру його проведення, якщо вважають, що їм занизили бал чи умови проведення тестування завадили отримати кращий результат. Розповідаємо, як досягти справедливості в суперечці з Українським центром оцінювання якості освіти.

Порушення процедури проведення ЗНО

Насамперед варто перевірити, чи дійсно твої права були порушені під час складання тесту. Апеляцію варто подавати, якщо:

  • члени комісії неправильно встановили відлік часу на виконання;
  • члени комісії допомагали іншим учасникам із вирішенням завдань;
  • тобі заважали складати тест.

У такому випадку після закінчення тесту підходимо до будь-якої уповноваженої особи УЦОЯО і просимо написати заяву про порушення. Заяву складають на місці проведення тестування. УЦОЯО має розглянути таку апеляцію протягом 3 днів, враховуючи день надходження заяви.

Регламентна комісія приймає рішення за п’ять робочих днів. У разі обґрунтованості апеляції ти зможеш перескласти іспит на додатковій сесії.

Рішення регламентної комісії також можна оскаржити. Для цього потрібно подати ще одну заяву до УЦОЯО протягом 5 робочих днів з моменту отримання негативного рішення. Повторну скаргу розглядають до 10 робочих днів.

man

Реклама

Оскарження результатів ЗНО

Таку апеляцію слід подавати, якщо твої бали несправедливо занизили або ж якщо ти бажаєш відновити анульований результат складання тесту. Ти не можеш подати скаргу на самі завдання тесту або правильність встановлених відповідей: коли щось пішло не так, залишається лише поспівчувати й змиритися.

Апеляцію слід подавати протягом 5 днів після оголошення результату ЗНО. Для цього потрібно написати заяву та відправити її рекомендованим листом на адресу: Апеляційна комісія УЦОЯО, вул. Володимира Винниченка, 5, м. Київ, 0405.

Зразок апеляційної заяви 2018

Заяву розглянуть протягом 15 днів з моменту надходження. Апеляційна комісія повторно перевіряє відповіді до всіх завдань тесту. За результатами перевірки комісія може підтвердити, збільшити або зменшити бал, встановлений раніше. Крім того, УЦОЯО може відновити результат, якщо він був анульований без вагомих причин.

Перш ніж подавати апеляцію, перевір свої відповіді ще раз. Особливо перечитай розгорнуті висловлювання: бал можуть зменшити за помилки, які не помітили під час першої перевірки. Скан-копії своїх відповідей можна завантажити на інформаційній сторінці учасника відразу після оголошення результатів ЗНО.

Результати апеляції можна дізнатися під час засідання комісії або в онлайн. Про дату, час і місце розгляду заяв оголошують на сайті УЦОЯО. Результат апеляції також розмістять на інформаційній сторінці абітурієнта протягом 3 робочих днів після розгляду заяви.

Щасти!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus