5 бюджетних handmade-подарунків до Нового року

клас

Із настанням новорічних і різдвяних свят кожен із нас зіштовхується з однією проблемою. Усі ми маємо друзів, яких хочемо привітати не лише на словах, а й матеріальними подарунками.

Проте далеко не завжди у нас вистачає часу, фінансових ресурсів чи банально ідей, аби не забути про кожного й подарувати щось насправді гарне й корисне. Пропонуємо підбірку п’яти новорічних подарунків, які не лише стануть приємною несподіванкою для одержувача, а й вимагатимуть мінімум витрат і часу на їх створення.

Банка щастя

банкаУсе, що знадобиться для цього подарунку, – пластмасова чи скляна банка, кілька аркушів паперу й політ фантазії. Ідея полягає в тому, щоб зібрати в одній ємності все те, що ми часто вкладаємо в довгі й недоладні речення привітань.

На клаптиках паперу напишіть кілька коротких побажань. Це може бути одне слово, як-от «сонця». Або фраза − «теплого моря, навіть узимку», наприклад. Також це можуть бути слова, що асоціюються зі спільними спогадами з отримувачем подарунка, або ж якісь жарти чи смішні історії, відомі та зрозумілі тільки вам двом.

Пам’ятайте: ви обмежені у просторі й ресурсах. Адже ваші побажання мають поміститися на маленьких шматочках паперу, які у свою чергу повинні заповнити банку. Тож спробуйте вкласти якомога більше змісту в найменшу кількість слів.

Цей подарунок зробить приємне не лише одержувачу, але й принесе користь вам. Адже нам усім треба вчитися висловлюватися коротко та зрозуміло. Робити ж це комусь у приємність – удвічі корисніше.

Із витрат: пластмасову чи склянку банку можна придбати практично в будь-якому магазині. Коштує вона 2-6 грн. А ще порожні банки завжди можна позичити в бабусі в погребі, і це обійдеться за безцінь.

Баночку можна прикрасити й задекорувати стрічками, наклейками чи просто кольоровим папером – тут усе залежить від вашої фантазії!

Реклама

Купони на обіцянки

карткаЦей подарунок універсальний. Він підходить і для тих людей, з якими ви нещодавно познайомились, і для тих, чиї смаки й уподобання встигли добре вивчити. Йдеться про сертифікати на бажання.

Для подарунку знадобиться зошит/блокнот/кілька окремих аркушів і ручка/олівці/фломастери. На кожному з аркушів зошита напишіть по одному бажанню, яке ви готові виконати для отримувача протягом року. Їх кількість і зміст залежать від вашої уяви та сміливості. Не варто дарувати бажання, виконати які вам не під силу, як-от «політ на повітряній кулі» чи «поїздка на Шрі-Ланку». Повірте, якщо ви пообіцяєте другові прийти до нього додому й перемити весь посуд, а потім вислухати його скарги на життя, він буде не менш щасливим.

Купони можна зробити відривними – так ви створите імітацію такого собі календарика, за відірваними сторінками якого можна орієнтуватися, скільки днів-бажань уже використав, а скільки ще залишилося. Якщо для подарунку берете не суцільний зошит, а окремі аркуші паперу, їх теж можна скріплювати по-різному. Найбільш дорогий варіант – занести в палітурний цех, де їх заброшурують – скріплять пластиковою чи металевою пружиною.

Коштує така послуга в середньому від 15 до 50 грн. – залежно від кількості сторінок. Проте можна скористатися і власними ресурсами. Аркуші, зшиті звичайною ниткою, переплетені стрічкою або скріплені різнобарвними скрепками, виглядають не менш цікаво, але точно більш оригінально!

Із витрат: найбільш бюджетно – використати якийсь із чистих або напівсписаних зошитів, які залишилися ще зі школи /університету. Обкладинку можна загорнути в цікавий папір або просто прикрасити, а листки, яких не вистачає, – доклеїти чи докріпити. Якщо ви все ж вирішили купити зошит або блокнот, тут усе залежить від фінансових можливостей та уяви.

Казки до чаю

підсавкаУ кожного з нас вдома чи на дачі припадають пилом стоси старої макулатури, яку давно ніхто не читає. Зазвичай це талмуди для садівників та огородників, старі газети, інстукціі від старої техніки чи модні журнали 1987 року випуску. Таким презентом ви подаруєте книгам нове життя, а близьким – унікальні підставки під чашки.

Усе, що знадобиться, – це кілька вирваних сторінок. Найпростіший і найменш витратний спосіб – виміряти потрібну довжину та ширину підставки та заламінувати сторінку в будь-якій фотостудії чи поліграфії.

Якщо ви добре знайомі з одержувачем подарунка, можете обрати книгу, яка б відповідала його смакам. Або ж дізнайтеся про його улюблену в дитинстві казку (якщо не шкода псувати хорошу книжку). Такий подарунок буде не лише практичним застосунком, а й приємним поверненням у дитинство. Уява та фантазія тут мають де розбігтися! Ви можете виділити на вирваній сторінці із книги цікаву цитату чи дописати на ній власні побажання, обігравши текст книжки. Все залежить від вас. Такі підставки можна робити не лише під чашки, а й під тарілки чи будь-який інший посуд. Вони слугуватимуть і практично, і естетично, будучи такими собі міні-скатертинками на стіл.

Із витрат: ламінування одного аркуша варіюється в межах 5-20 грн. – залежно від розміру друку та кількості листків.

Техно-квіти

vazonЦей подарунок буде доречним здебільшого для тих, хто любить вирощувати домашні квіти й доглядати за ними. Хоча не всі можуть знати про те, що їм подобається мати справу з рослинами, інколи саме подарована навмання річ допомагає виявити в собі приховані вподобання.

Ще років десять тому більшість цифрової інформації зберігалася не на дисках чи флешках, а на старих добрих дискетах. Із удосконаленням техніки необхідність у таких накопичувачах зникла. Натомість гори непотрібних дискет у домах багатьох із нас залишилися. Із них може вийти чудовий новорічний подарунок – горщик для квітів.

Усе, що потрібно, – склеїти п’ять дискет докупи – так, щоб із них вийшла коробочка. Для надійності та міцності варто використати суперклей або клей-пістолет. Далі – справа техніки. Всередину в горщик насипте землі та посадіть цибулинку квітки. Варто також поцікавитися сезонністю цвітіння рослин. Із подарованих на Новий рік квітів найшвидше розцвітуть іриси, крокуси та нарциси – вже на початку березня.

Для основи горщика можна також використати старі й непотрібні музичні диски. Подарунок вийде ще оригінальнішим, якщо ви дізнаєтеся, яку музику полюбляв слухати в часи буремних дев’яностих отримувач горщика, і віднайдете в себе диски саме цих виконавців.

Із витрат: одна цибулина квітки коштує в середньому 3-6 грн. 1 кг землі для розсади теж обійдеться до десяти гривень. Сам горщик можна прикрасити стрічками або наклейками.

Фоторамка в баночці

рамкаЗвичайними фоторамками вже давно нікого не здивуєш. А ось «закупорити» фото друга чи подруги у баночці – інша річ. Тим не менше, це один із наймиліших та найпростіших новорічних подарунків.

Для його виготовлення нам знову знадобиться пластмасова чи скляна банка, роздруковане фото, соняшникова олія й елементи декору. Для того, щоб вийшла ось така краса, потрібно лише помістити фото в банку, залити її по вінця соняшниковою олією і закрити кришкою. Усередину можна кинути гілочку чи засушену квітку або прикрасити імпровізовану рамку будь-яким іншим чином.

Фотографія не лише надовго збережеться, а й стане стильним предметом інтер’єру в домі. А такий новорічний подарунок не лише запам’ятається, але й може зберегти всі найкращі миті року, що минає. Замість одного фото в баночку можна помістити кілька маленьких фотокарток із найкращими спогадами за минулий рік або просто зробити фотоколаж.

Із витрат: одне роздруковане фото стандартного розміру 10х15 коштує в середньому від 2 до 5 грн.

Усі ці подарунки поєднує єдине – можливість творити й експериментувати. Не бійтеся навіть у межах запропонованих варіантів втілювати найбільш, на перший погляд, безглузді ідеї. Адже, як показує досвід, саме вони з часом перетворюються в найгеніальніші винаходи і творіння!

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus