Як потрапити у табір «Пласт» і побачити світ

пласт1

Чи чув ти що-небудь про український скаутинг «Пласт»? Ця організація уже давно об’єднує ініціативну та патріотичну молодь з усіх куточків нашої країни. А ще надає можливість побачити світ та пожити в іншій частині планети, побувавши у пластунському таборі за кордоном завдяки програмі «Україна поруч». Пояснюємо, що для цього потрібно.

Що таке «Україна поруч»

«Україна поруч» – це проект міжнародної пластової співпраці. Саме з його допомогою зміцнюють зв’язки між «Пластом» України та «Пластом» у країнах діаспори (США, Канада, Аргентина, Велика Британія, Німеччина, Австралія, Словаччина, Естонія, Ірландія). У межах цього проекту обмінюються досвідом, ознайомлюються з пластовою діяльністю в інших країнах, пластуни знайомляться між собою та створюють спільні проекти.

Реклама

Що відбувається в самому таборі

Пластові табори – це табори із патріотичним ухилом. Там молодь мандрує, вчиться виживати у дикій природі, розпалювати вогнища, в’язати вузли, слухає лекції від успішних людей, відвідує тренінги. Звісно, як же у таборі без багаття та співів?

Кого шукають для участі

  • хлопців та дівчат різного віку (як учасників);
  • вихователів (або виховників – термінологія табору, ав.) (волонтерів віком від 18 років, які допомагатимуть в організації табору).

пласт

Як потрапити

Найперше ти повинен бути членом «Пласту». Окрім того, треба скласти присягу. Для того щоб тебе допустили до складання цієї присяги, на своєму рахунку ти повинен мати хоча б один пройдений літній пластовий табір.

Окремі вимоги є до вихователів – досвід роботи з дітьми у «Пласті» хоча б 2 роки та уже проведений пластовий табір.

Якщо ти прийняв остаточне рішення потрапити у табір, то повинен заповнити електронну заявку. У кожного табору вона індивідуальна. Також від тебе можуть забажати мотиваційного листа.

Які документи потрібні

Якщо тебе відібрали для участі, то з документів тобі потрібні:

  • закордонний паспорт;
  • віза тієї країни, у яку полетиш.

Скільки грошей необхідно

Організатори табору оплачують твій доїзд до країни, проживання та харчування там. Власні кошти тобі знадобляться, коли, наприклад, купуватимеш сувеніри чи вхідні квитки до музеїв, доїжджатимеш до місця відправлення літака, оформлюватимеш візу. Якщо ж ти їдеш до табору вихователем, то тобі доведеться викласти приблизно 30 % суми за власний авіапереліт.

Особистий досвід

пласт

Назар Косендяк, побував у таборі в Аргентині

«У таборі я був виховником – тобто наставником інших учасників. Спершу пройшов відбір та поспілкувався з організаторами табору по скайпу. При відборі був дуже важливим досвід роботи з дітьми. Також мені на користь зіграло те, що я займався проектним управлінням.

Я готував заняття для учасників, мандрував із ними, працював над командоутворенням. Хлопці та дівчата вчилися самозарадності (виживанню) в умовах дикої природи. І природа там насправді була дуже дика, біля нашого табору повзали двометрові ящірки.

Найбільше, безперечно, запам’яталися люди і культура, які дуже відрізняються від наших. Наприклад, там усі цілують один одного при зустрічі. У порівнянні з Україною це видавалося мені дуже дивним. Але уже через тиждень я призвичаївся і теж усіх цілував. Адже це вияв поваги до людей. Ще однією особливістю є популярність напою мате, який є для них сакральних ритуалом. Цей чай у них просто усюди.

Дуже цікавим виявився раціон з великою кількістю різного м’яса. Коли ми ходили на екскурсії, стало помітно, що столиця відрізняється від інших міст. Там проживає багато різних національностей: слов’яни, афроамериканці, китайці, місцеві, що жили у Південній Америці до колонізації. А ще там танцюють справжнє танго і люблять футбол. Аргентинці кажуть: «У нас є дві людини від Бога: Папа і Мессі».

Найскладніше було акліматизуватися перші кілька днів. Я вилетів із Будапешта до Парижа, де було -5 градусів під час вильоту. А в Аргентині було +40 градусів. Ще й страшенна вологість».

Ольга Слободян, побувала у таборі в Австралії

Дівчина розповіла про свою подорож в інтерв’ю для «Пластового порталу»: «Щоб потрапити до табору виховницею, я написала зголошення (термінологія Пласту – авт.) та мотиваційний лист. Потім відбулася співбесіда по скайпу.

Я обрала саме Австралію, бо це дуже загадкова країна – усі про неї чули, але ніхто не бачив. І не помилилася – відкрила для себе прекрасний новий світ із коалами, кенгуру, незвичайним мистецтвом аборигенів. Такий табір – дуже хороша нагода обмінятися досвідом з молоддю з діаспори. Там була особлива атмосфера – усі дуже щирі та відкриті до спілкування. Тому моя порада усім, хто збирається їхати – будьте дружніми та комунікабельними. Дуже важливо знати англійську мову. Пластуни в діаспорі намагаються зберегти українську мову та культуру в англомовному середовищі, тому, коли з ними спілкуєшся, починаєш їх дуже поважати».

Як стати членом «Пласту»

  1. Потрібно заповнити заявку на сайті.
  2. Після цього з тобою сконтактують представники організації і нададуть детальну інформацію.
  3. Далі необхідно прийти до пластового осередку (станиці) у твоєму місті, згодом – пройти пластовий вишкіл.
  4. Отримати характеристику від пластової старшини.

Якщо усі етапи пройдеш успішно – отримаєш членство.

Фото: gazetaukrainska.com, stezhkamu.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus