Плагіат в українських ВНЗ: результати опитування

Протягом другого семестру минулого навчального року сервіс пошуку плагіату Unplag проводив опитування серед вишів України, щоб зрозуміти їх ставлення до плагіату, дізнатися, чи намагаються вони боротися з цією проблемою, і як саме.

частина 1

На запитання погодились відповісти 90 українських вишів 3-4 рівнів акредитації. 60 з них стверджують, що використовують програми, які автоматично виявляють плагіат. При цьому 82% зазначили, що вживають дисциплінарних заходів щодо студентів, яких визнали винними у плагіаті.

частина 2

Якщо в роботах студентів виявляють плагіат, найчастіше робота дається на доопрацювання або змінюється тема, людину не допускають до захисту чи не зараховують роботу. 17 університетів зазначило, що намагаються запобігати плагіату (проводять вибіркові перевірки на плагіат, дають специфічні завдання, на які немає відповіді в Інтернеті тощо).

частина 3

Цікаво, що 11 ВНЗ відмовилися відповідати на запитання про те, які джерела зазвичай використовують студенти для списування. А з тих, хто відповів, лише 1 виш зазначив, що студенти не вдаються до Інтернету, решта вважає саме його головним джерелом інформації та першоджерелом плагіату.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus