Як підготуватися до тесту з англійської

girl

Розповідаємо, чому вовк насправді не такий страшний, як його малюють

Складання тестів – справа не з легких, особливо коли не дуже добре знаєш, як краще та ефективніше мобілізувати й поліпшити власні знання з англійської. Разом із центром міжнародних іспитів з англійської мови Grade Education Centre ми підготували для тебе список порад, які допоможуть досягти позитивного результату й зберегти цінні нервові клітини.

Напрями підготовки

Перш ніж братися за будь-який тест, чітко визнач, навіщо це тобі: для вступу на навчальну програму, еміграції чи влаштування на роботу. У всякому разі треба буде показати певний мінімальний результат: 80 із 120 балів у TOEFL або бенд 7.0 з 9.0 у IELTS.

Бали чи бенди мають відповідники в різних системах визначення рівня володіння мовою, тому приблизний результат тестування легко передбачити. Не сподівайся, що тобі пощастить: фінальний показник рідко буває вищим, ніж реальний рівень знань. Тому перше завдання – підтягнути англійську до потрібної позначки, а вже потім іти на іспит.

Міжнародні тести з англійської зазвичай складаються з чотирьох частин, де перевіряють навички розуміння написаного й почутого, рівень спілкування і письма. Ми підготували перелік сервісів, які допоможуть покращити показники з кожного напряму.

book

Читання

Читай англійською принаймні півгодини щодня. Цей час можна проводити на сайтах з адаптованою прозою та на сторінках інтернет-видань: Breaking News, Story Archives, The English Server та English E-books. Однак необов’язково обмежуватися цим списком – обирай будь-який цікавий для себе ресурс і діставай задоволення від навчання.

Також не забувай читати журнали й періодичні видання, які використовують під час створення самих тестових завдань: The Economist, The Economist Technology Quarterly, New Scientist, American Scientist, Interscience, Australian Geographic, The British Museum і The Illustrated London News.

Аудіювання

Серед адаптованих для студентів ресурсів варто спробувати EnglishClass101, BBC Learning English Podcasts, British Council LearnEnglish Podcasts, UIC, ManyThings та A4ESL.

Навіть відпочинок можна зробити корисним: дивися фільми й серіали мовою оригіналу, надихайся від TED Talks, спробуй слухати іноземне радіо. Не забувай час від часу аналізувати почуте і тим самим перетворювати звичайне слухання на активне: запитай у себе, про що йдеться, які основні тези висловлюють, що було новим.

workspace

Письмо

Як показує практика, письмова частина екзамену є найскладнішою: більш ніж 90% студентів мають значні проблеми з цією секцією. Причин багато: відсутність досвіду написання есе будь-якою мовою, поганий правопис, брак ідей тощо.

Існують ресурси, що допомагають підготуватися самостійно (наприклад, WordCounter, Grammarly), проте досягти хорошого результату без допомоги спеціаліста дуже складно.

Говоріння

Якщо тобі пощастило мати друзів-нейтивів зі США чи Великої Британії, використовуй цей ресурс на максимум і спілкуйся з ними якомога частіше. Якщо ж ні, заведи співрозмовників на italki або приймай подорожніх через Couchsurfing.

Спілкування поліпшує й навички аудіювання, тож знайди так званого study buddy. Можливо, твій друг чи подруга також планують складати іспит – чому б вам не збиратися разом для розмов англійською? Проте варто пам’ятати, що в такому разі ви можете почати повторювати помилки одне одного, особливо якщо не володієте мовою на високому рівні, – уникнути цього допоможе професійний викладач.

Знайди професіонала

Щоб усе перелічене було ефективним, потрібно працювати з викладачем або викладачкою, які можуть оцінити говоріння та письмо й поліпшити відповідні навички. Підготовчий курс у школі чи репетитор – немає значення. Краще зверни увагу на те, чи складав іспит успішно сам викладач і чи знає, як тренувати мовленнєві навички.

workspaceМайже кожен має так звані «закам’янілі помилки», і саме професіонал може їх виявити й виправити до складання іспиту. Крім того, якісний викладач розробить індивідуальний навчальний план і допоможе розібратися серед купи підготовчих матеріалів і стратегій.

Підготовка – це не спринт

Безсонні ночі за кілька днів до іспиту не допоможуть – забудь про це. Завчасно внеси роботу над англійською в перелік щоденних справ: це допоможе підготуватися краще.

Створи ідеальне тихе місце для навчання й підтримуй його організованим, не порушуй режиму дня. А ще звільни голову від зайвих думок, медитуй і пам’ятай, що в тебе все вийде.

Слова і що з них зліпити

Граматика – це прекрасно, але основною складністю на іспитах є слова. Незнайомі лексеми не тільки обмежують розуміння текстів та аудіозаписів, а й значно погіршують результати говоріння й письма. Тому починай дружити зі словниками і створи свій власний, як у школі: записуй у зошит нові слова, їх значення і приклади використання.

Надто просто? Створи мапи думок з вокабуляром та ідеями, пов’язаними з певною темою. Також можеш скористатися електронними ресурсами для запам’ятовування слів, наприклад, Quizlet та Vocabulary.

конспект

Офіційні матеріали

Готуючись до іспиту, використовуй матеріали, що будуть максимально близькими до реального тесту. Насамперед, цього можна досягти, використовуючи офіційні ресурси: Cambridge English Language Assessment, розроблений для IELTS та кембриджських тестів, або ETS для TOEFL.

Ти зможеш

Може здатися, що успішно скласти іспит – непосильне завдання, яке забирає купу часу. Проте все залежить від окремо взятого випадку: дехто встигне підготуватися за тиждень, іншим може знадобитися рік.

Хай там як, завжди діє золоте правило: якщо дійсно хочеш скласти іспит, складеш. Готуйся прагматично, орієнтуйся на необхідний мінімум, використовуй професійну допомогу викладачів, щоденно працюй – і гарантовано досягнеш успіху. Спробуємо?

Дякуємо за співпрацю під час підготовки матеріалу Михайлу Дубині, викладачеві Grade Education Center.
У Grade можна скласти міжнародні мовні тести й покращити рівень володіння англійською в групах для дітей та дорослих. Школярам допоможуть підготуватися до ЗНО й ДПА, а для викладачів діють курси підвищення кваліфікації.
Студенти Grade також отримують безкоштовний доступ до бібліотеки, кіноклуб, розмовні та книжкові клуби.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus