Усе необхідне, щоб вивчити перську

жінка з Ірану

Підручники, онлайн-курси, словники, YouTube-канали й сайти – вивчаємо фарсі самостійно

Перська мова має надзвичайно тривалу й багату історію. У своєму теперішньому вигляді вона є рідною для понад 60 000 осіб і єдиною офіційною для громадян Ірану. Крім того, фарсі довгий час залишалася міжнародною мовою для мешканців ісламських держав. Опанувати перську насправді нелегко, однак сучасні й доступні ресурси полегшують цю справу. Пропонуємо переглянути ті, які привернули нашу увагу, адже вони обіцяють бути дуже корисними.

Підручники

Персидский язык в разговорах и рассказах, Б. Аршади. Разом з книгою доступний компакт-диск з усіма текстами. Видання призначене для користувачів початкового й базового рівнів.

Учебник персидского языка. Для 1-го года обучения, В. Иванов. Цей посібник складається з 13 комплексних уроків для початківців. Автор акцентував увагу на особливостях сучасної орфографії, почерку «тахрірі» й міжнародній транскрипції на основі латиниці.

Современный персидский язык, Ю. Рубинчик. На відміну від більшості ресурсів добірки, ця праця є здебільшого теоретичною. Тут детально аналізують фонетику, лексику, морфологію і синтаксис перської мови.

Farsi (Persian) for Beginners, S. Atoofi. Підручник підійде для розвитку розмовних навичок. До книги входять аудіозаписи носія мови, діалоги та історії про подорож до сучасного Ірану, а також вправи для закріплення матеріалу.

Basic Persian: A Grammar and Workbook, S. Yousef, H. Torabi. Містить 12 комплексних уроків з перської. Правила граматики підкріплені численними прикладами і вправами. Більше практичних завдань є в робочому зошиті, який іде в комплекті.

Реклама

Словники

Українсько-перський словник. Спрямований на побутову лексику, однак серед 20 000 слів можна знайти наукові терміни.

Русско-персидский словарь, С. Клевцова. Надруковане у 80-х роках видання вміщає приблизно 11 000 слів. На думку укладача, словник містить найуживаніші лексеми, які потрібно знати всім, хто вивчає перську мову.

Персидско-русский словарь в 2 томах, Ю. Рубинчик. Ще одне видання від згаданого раніше автора має велику перевагу: у ньому більш як 60 000 слів, сталих словосполучень та ідіоматичних виразів. Недоліком є застарілість словника: виданий він також у 80-х роках.

Farsi Dictionary. Онлайн-ресурс дозволяє здійснювати переклад з англійської, німецької, італійської та арабської. Портал також передбачає пошук за фразами і пропонує користувачам різного мовного рівня зіграти в гру.

Онлайн-курси

Persian (Farsi) Language: Speak, Read, and Write in 3 Hours! Програма від порталу Udemy допоможе опанувати перський алфавіт, більш ніж 500 повсякденних слів і навчитися швидко та впевнено розмовляти.

Persian language learning with 1000 sentences. Цей курс призначений для більш досвідчених користувачів. Окрім згаданої тисячі речень, студенти засвоять понад 3 000 слів і зможуть розуміти фільми й телешоу перською мовою.

iranLearn Persian Vocabulary. Невеликий онлайн-курс від платформи Memrise, створений на основі однойменного підручника М. Асґарі. Усього програма містить 28 коротких тематичних уроків.

Live Lingua. Проект пропонує шість безкоштовних курсів у форматі подкастів та електронних видань. Програми містять навчальні матеріали не тільки для початківців, а й для тих, хто вивчав, але припинив опанування перської.

YouTube-канали

Уроки ФАРСИ. Автор публікує відео з лексикою, граматикою і вправами. Ролики стануть у пригоді початківцям, які ознайомлюються з основами перської мови.

Talk Like a Persian. У відеоуроках каналу автори доступно навчають перської і публікують уривки з кінофільмів. Також обіцяють допомогти з розвитком вимови і навичок аудіювання й говоріння.

BBC Persian. Щоденні оновлення новин від BBC Persian. Також тут можна знайти короткі студійні інтерв’ю з гостями телеканалу або приєднатися до перегляду прямого ефіру.

TOLOnews. Ще один новинний канал із цілодобовою онлайн-трансляцією. Серед основної тематики сюжетів – регіональні й світові новини економіки.

Сайти

Fluent in 3 months. Портал доступний для багатьох мов, зокрема й перської. Користувач може розділити контент сайту за категоріями: культура, фан, мовні лайфхаки.

Easy Persian. Портал для новачків, які вивчають фарсі з певною метою. Сервіс дозволяє опанувати алфавіт, лексику, покращити навички письма тощо. Наразі тут розміщено майже 200 уроків граматики.

Persian Language Foundation. Сайт доступний для користувачів трьох рівнів: початкового, базового й середнього. Окремо можна опановувати алфавіт і цифри.

PersianDee. Окрім згаданих навчальних матеріалів, портал пропонує тексти для читання різної складності. Ще тут є можливість пройти тестування, щоб перевірити засвоєну інформацію.

Чекаємо твоїх відгуків стосовно добірки й лінків на подібні корисні ресурси.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus