Як пережити ЗНО

team

Смаколики, олімпійський спокій та любов до себе

Завтра лише перше зовнішнє, а по домівках деяких абітурієнтів уже не залишилося валер’янки. Для вдалого результату потрібно заспокоїтися, навіть якщо твої зуби відбивають гопака незгірш січового козака, а в очах темніє від однієї лише думки про тітоньку-екзаменаторку й ті злощасні металошукачі. Сьогодні я розповім тобі, як бути в нормі в останній день перед ЗНО і зробити останні години перед іспитом максимально продуктивними й спокійними.

М’ятний чай замість валер’янки

Після заспокійливого ти не зможеш зосередитися на завданнях, бо хилитиме на сон, а отже, наробиш дурних помилок через неуважність. Подейкують, м’ята вгамує нерви і допоможе розслабитися навіть краще, ніж та пляшечка батьківського напівсолодкого, яку ти тримаєш у руках і покладеш назад: на ЗНО краще приходити в тверезому стані.

Реклама

Відклади вбік усі книжки

Знаю, спокуса повторити письменників-шістдесятників надто велика, ну куди ж без них. Заспокойся, нічого нового ти вже не вивчиш. Повір: якщо ти пам’ятаєш, у котрої з героїнь «Кайдашевої сім’ї» серце з перцем і в кого вдався Лаврін, то кілька балів у тебе вже в кишені.

Якщо ну дуже кортить, глянь один з відеоуроків Авраменка. Але всього один! Торік це зіграло зі мною злий жарт: з двох переглянутих роликів я запам’ятала наголос у слові «випадок», проте зовсім забула, як пишеться слово «хобі».

Подивися кіно й замов велику піцу

Після року виснажливої підготовки ти заслуговуєш на найбільшу піцу з ананасом, салямі й соусом з любові до себе.

Лайфхак від мене: глянь «Величне століття» в українському дубляжі. Так ти поспівчуваєш бідолашній Махідевран чи Гюррем і не лише згадаєш перебіг подій шістнадцятого століття в Османській імперії та Україні, а й освіжиш правильні наголоси у словах «загадка», «висіти», «старіти», «випадок» і «донька».

pizza

Лягай спати рано

Перед тим тричі вигукни у вікно «200 балів, прийдіть!», поклади під подушку конспекти й засинай. Не віриш у забобони? Перевір перепустку, сертифікат, паспорт і чорні ручки. А ще домовся з тим симпатичним чорним котиком, щоб він пішов не твоєю дорогою й прихопив із собою бабцю з пустими відрами. Як то кажуть, одна біда йде і другу веде.

Добре поснідай у день Х

Розумію, шматок до горла не лізе, але краще з’їсти бодай одну канапку, аніж зомліти від несказанної краси невідомого чувака на портреті в тестовому зошиті.

Ще раз перевір перепустку, сертифікат, паспорт, воду і наявність чорних ручок. І ходімо вже на іспит, поки чорні коти з бабцями колами по двору не ходять.

Уже біля пункту ЗНО тримайся якомога далі від тих нещасних, які запевняють, що нічого не знають. Вони потім складуть оцінювання майже на 200, а ти перехвилюєшся і помилишся в найпростішому.

Якщо в тебе залізні нерви, то читай книжечку, тільки не оту синьо-жовту зі зловісною абревіатурою! Я в день свого першого іспиту приймала вітання з днем народження. Пощастило дівчині в сімнадцять, еге ж?

Потеревень з однокласниками, які складають ЗНО з тобою: може, з кимось із них ти будеш в одній аудиторії, а зі знайомими людьми писати завжди легше.

Ну що, тебе вже кличуть до приміщення? Тоді щасти!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus