Переяслав: місто музеїв та креативу

Pereyaslav

Канікули проминули, а ти через роботу, практику чи якісь інші клопоти так і не встиг(-ла) відпочити і побачити щось цікаве? В околицях столиці є чимало незвичайного. Наприклад, ти чув(-ла) про Переяслав?

Розташування та особливості міста

Переяслав – районний центр, що розташований за 90 км від столиці. У народі його заслужено називають «музейна Мекка України», адже тут розташована рекордна кількість музеїв. Прогулянки Переяславом справлять на тебе неабияке враження. Але будь обережним(-ою): можеш отримати культурний шок!

Реклама

Що варто відвідати насамперед

В архітектурі міста переважають храми. Успенський і Вознесенський собори, Михайлівська церква – значна частина цих пам’яток була знищена під час Другої світової. Навіть якщо ти не надто набожний(-а), їхнє оздоблення тебе точно вразить.

Музейний рай

Відкрий для себе найбільшу гордість міста – відомий у світі заповідник «Переяслав». Йому підпорядковуються майже сорок різних тематичних музеїв. Серед експонатів: житла, церкви, побут та інші археологічні артефакти. Розчарованим(-ою) ти звідси не поїдеш.

1Обійти всі музеї за день тобі не вдасться. Але я раджу неодмінно побачити габаритну реконструкцію легендарної «Битви за Дніпро» в музеї-діорамі на вулиці Сковороди. Потім заходь у музей «Заповіту» Тараса Шевченка – там є безліч артефактів часів козацтва (20 грн). А ще кімната, де було написано легендарний Шевченків «Заповіт»!

У центрі міста багато тематичних музеїв, тому далі обирай за інтересами: цікавишся археологією – тобі в міський археологічний (10 грн), педагогічними надбаннями краю – в музей Сковороди (20 грн), архітектурою – в музей Заболотного (10 грн). Якщо ти давно хотів(-ла) більше дізнатися про кобзарство, то цьому ремеслу присвячено окремий музей. Якщо пощастить – потрапиш на виступ кобзарів.

Є тут і свої «музеї в музеї»: поштова станція, музеї хліба, рушника, історії бджільництва. Де ще ти побачиш музей космосу в приміщенні церкви?

Детальніше із цінами та графіком роботи музеїв можна ознайомитися тут.

переяслав

Що потрібно зробити в місті

  • Спробувати місцеву піту (кишеньку із живого тіста зі смачною начинкою на будь-який смак). Вона продається чи не в кожному кіоску та в усіх невеличких кафе міста.
  • Скупатись у Дніпрі, бо тут він набагато чистіший, ніж у столиці.
  • Побачити Ейфелеву вежу. В одному з двориків у мікрорайоні Спаська Левада.
  • Пофоткатися на арт-лавках у парку біля музею-діорами. Вони прикрашені креативними малюнками та написами, поруч – ковані скульптури. Лавки вже декілька років є улюбленим місцем для фотосесій.
  • Покататися на кінній бричці містом. У Переяславі є один таксист, що возить людей містом на конях у спеціальній бричці. Його легко впізнати за автентичним українським одягом і весільною музикою, яку чути ще здаля. Ціна за таку насолоду дуже символічна і залежить від настрою господаря цієї дивини.

Як схитрувати і на чому можна зекономити:

  • Якщо ти їхатимеш до музею просто неба на таксі, тебе везтимуть тернистими шляхами об’їзних доріг, щоб намотати кругленьку суму на лічильнику. До музею можна дістатися дешевше і хитріше: просиш підвезти тебе до парковки комплексу «Стара Гребля» і з неї йдеш протоптаною людьми стежкою – побачиш ліворуч від дороги. Хвилин 5 і ти вже там – біля тилового входу в музей! Можна обійтися без таксі, напитавши в центрі міста дорогу до тої самої «Старої Греблі», парковка розташована відразу за нею! Піша дорога займе в тебе хвилин 15–20.
  • Якщо ви їдете великою компанією і хочете посидіти на природі біля вогнища, зварити щось смачненьке і не марудитись у пошуках місця, то сміливо забивай для усіх галявину біля тилового входу в музей просто неба – вона обладнана саме для того. Навіть у волейбол можна пограти!
  • На сувенірах. Як це не дивно, але в самих музеях та околицях міста ти знайдеш порівняно мало магнітиків та інших сувенірів. Придбати їх можна тільки на мистецькому базарі музею.

Як доїхатиІз Києва до Переяслава можна дістатися маршруткою (від станції метро «Чернігівська» до центрального автовокзалу Переяслава). Вартість – 40–50 гривень. Або автобусом із Дарницького автовокзалу – від 90 гривень.

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus