Як перевірити текст на плагіат за допомогою Unicheck

surface-TQmnNr9odYs-unsplash

Відсутність плагіату – це один із головних критеріїв відмінної оцінки за диплом. Адже якщо робота порушує правила академічної доброчесності – її не допустять до захисту, не зважаючи на важливість та глибину досліджень.
Розповідаємо, як перевірити текст на плагіат, використовуючи Unicheck – сайт, який визначає автентичність робіт школярів та студентів.

Крок 1. Завантажити файл і створити бібліотеку

Перш ніж завантажити текст на сайт Unicheck, потрібно переконатися, що він написаний в одному стилі цитування, дотримуючись міжнародних правил оформлення цитати.

Це важливо, оскільки більшість сервісів для виявлення плагіату визнають лише міжнародну систему цитування, а не старі стандарти ДСТУ, які використовують квадратні дужки.

Читай більше: Найпопулярніші стилі цитування: їх використання та приклади.

Зазвичай стиль цитування визначає навчальний заклад, тому потрібно слідувати йому під час оформлення цитат – як власних, так і запозичених.

Далі потрібно зайти в акаунт Unicheck і завантажити свою першу роботу для перевірки. Усі наступні роботи Unicheck зберігатиме у віртуальній бібліотеці, до якої буде доступ лише в автора роботи.

Ще одна перевага бібліотеки – можливість порівняти нову версію тексту зі старою. Щоразу як автор змінюватиме і вдосконалюватиме роботу, відсоток у новій роботі може змінюватися, що дозволить порівняти його з попереднім.

Крок 2. Налаштувати чутливість пошуку

Кожен сервіс перевірки на плагіат має свої алгоритми, які допомагають отримати точні результати.

Перед використанням Unicheck потрібно налаштувати ці алгоритми, залежно від своїх потреб.

За замовчуванням Unicheck має певну кількість слів, послідовність яких він не визначає як збіг.

Наприклад, назва закону України, на який часто посилається автор тексту має 9 слів.
Щоб сервіс не визначав назву закону, тобто певну кількість послідовних слів, як потенційний плагіат, потрібно налаштувати пошукову чутливість алгоритмів на рівні 9 слів.

Якщо не відомо, яка кількість слів у тексті постійно повторюється, можна залишити налаштування за замовчуванням.

Крок 3. Перевірити

Аналіз тексту на плагіат займає декілька хвилин. Після цього текст відображається на екрані із різнокольоровими позначками.

Спочатку позначки можуть здатися незрозумілими, однак у їх функціях можна легко розібратися.

Права бічна панель екрану показує всі джерела в інтернеті, з якими програма знайшла збіги. Вони згруповані за кількістю текстових збігів і за кількістю виявлених джерел.

Проаналізувавши ці дані, текст потрібно допрацювати.

Цитати у роботі також виділені в бічній панелі і зібрані в окремій вкладці. Кожен процитований текст зафарбований у блакитний колір – це допомагає зорієнтуватися в кількості і якості використаних цитат.

Після використання Unicheck краще ще раз перечитати роботу, щоб точно уникнути помилок.

Крок 4. Оцінити свою роботу

Подивитись всю інформацію про результати перевірки на плагіат можна за допомогою звіту.

У звіті є час завантаження і перевірки документа, відсоток подібності, кількість цитат і відсоток використаних джерел в тексті.

Завдяки ньому можна знайти неоригінальні частини тексту і допрацювати їх.

Крок 5. Зберегти у хмарному сервісі

Замість того щоб кожного разу зберігати оновлену версію тексту, можна використати хмарне сховище, у якому є всі завантажені і перевірні роботи.

Таке сховище зручно використовувати, щоб повернутися до тексту в будь-який час і з будь-якого пристрою.

Також сховище дозволяє завантажити звіт та надіслати перевірену роботу іншим користувачам, наприклад, викладачам.

Крок 6. Перевірити історію транзакцій

Unicheck дозволяє контролювати свої витрати на використання послуг сайту за допомогою історії транзакцій в налаштуваннях облікового запису.

Там, наприклад, є кількість використаних і куплених сторінок. Це дозволяє зрозуміти, скільки ще сторінок можна придбати, якщо потрібно буде перевірити свою роботу у майбутньому.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus