Як перевестися на заочку

workspace

Денна форма навчання – це не завжди зручно. Особливо якщо роботу мрії знайдено й тепер вона забирає весь і без того зайнятий справами час. На щастя, можна перевестися на заочку й нарешті привести до ладу свій графік.


Чим регулюється переведення на іншу форму навчання?

Переведення з однієї форми навчання на іншу регулюється Положенням МОН України та Законом України «Про вищу освіту», але лише в загальних рисах. Детальніше все описано у внутрішніх документах університетів, які можна знайти на офіційних сайтах вишів або попросити в деканаті. Наприклад, у Положенні КПІ є опис процедури, перелік необхідних для цього документів та інші подробиці.


Які бувають форми навчання?

Закон «Про вищу освіту» визначає три форми: денна, заочна та змішана. Денна форма навчання передбачає постійну присутність студента на лекційних і семінарських заняттях, на сесії, підготовчих парах та інших планових подіях. Заочники зазвичай ходять до вишу тільки на сесію, але перед тим можуть мати декілька тижнів занять і письмових завдань в університеті. Остання форма, змішана, ще називається навчанням у другу чи вечірню зміну. Студенти змішаної форми ходять на пари весь начальний рік, але зазвичай у другій половині дня й суттєво меншу кількість разів на тиждень, ніж «денники». Обсяг навантаження для кожної форми навчання передбачається конкретною програмою у виші.


На яку форму навчання я можу перевестися?

На будь-яку з тих, котрі університет пропонує для твоєї спеціальності. Але навіть коли немає жодних варіантів, які пропонує виш, можна спробувати домовитися про індивідуальний план.


Коли можна перевестися?

Якщо є вакантні місця потрібної форми навчання. Щодо часу, то теоретично – будь-коли, але законодавством рекомендовано робити переведення під час літніх чи зимових канікул.


Хто може перевестися на іншу форму навчання?

Чинне законодавство не встановлює ніяких умов чи обмежень, тому перевестися може будь-хто й будь-коли.


Що потрібно для переведення?

Написати заяву на ім’я керівника вищого навчального закладу.


Керівник ухвалює рішення одноосібно?

Так, окрім керівника ВНЗ, законодавством не передбачено інших осіб, з якими потрібно узгодити це рішення. Імовірно, необхідно уточнити всі питання в деканаті, перш ніж узгоджувати це з ректором. Раптом іншої форми навчання просто немає або наразі нема вільних місць.


А мені можуть відмовити?

Так, можуть. Наприклад, коли нема вакантних місць потрібної форми навчання. Або якщо є декілька претендентів, а місце одне.


Коли мене перевели, то які наслідки?

Лише декілька. Тепер ти будеш навчатися на тій формі навчання, де хотів. Можливо, у тебе з’явиться більше часу на роботу й хобі, якщо ти обрав заочку. Але диплом у тебе буде такий самий, як і в студентів денної форми навчання.


Я можу перевестися на іншу форму навчання тільки у своєму університеті?

Ні, ти можеш перевестися в будь-який університет, де є вакантне місце потрібної тобі форми навчання. Але тоді це буде не зміна форми навчання, а переведення до іншого університету, про яке ми писали раніше.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus