Переваги навчання у Канаді для українців

кампус

Якщо ви – українець, то можете повчитися у канадській приватній мовній школі зі знижкою до 30%. Або ж добре підготуватися і отримати постдокторську стипендію імені Петра Яцика у розмірі 40000 CAD. Майте на увазі – минулого року до парламенту та уряду Канади потрапила рекордна кількість українців, а значить, країна пропонує іноземцям широкі можливості отримати професійний досвід у багатьох сферах, навіть у політичному житті.

Почуватися як вдома

Канада – третя країна за числом етнічних українців (після України і Росії). Першу колонію у Канаді українці заснували ще у 1892 році у провінції Альберта. Згідно перепису 2006 року у провінції Манітоба українці складають 14,7% населення, у Саскачевані – 13,6%, а у Альберті – 10,2%. Більше того, 41% мешканців канадського міста Веґревіль та 31% Сент-Пола – українці. Вражаюче, правда?

Та це ще не все. Кількість українців у Канаді постійно збільшується, ця країна – четверта за кількістю українських студентів після Польщі, Німеччини та Росії. І якщо у 2009 р. у вишах Канади навчались 715 українців, то у 2013-2014 – 2053.

Наразі, у 15-ти канадських університетах діють українські студентські клуби, роботу яких з 1953 року скеровує Союз українських студентів Канади (СУСК). Активно працюють й інші молодіжні організації, наприклад, Спілка Української Молоді в Канаді і Пласт – Організація Української Молоді.

Нещодавно у Канаді створили українсько-єврейську організацію, яку фінансує канадський бізнесмен українського походження. В 2014 році організація провела велику конференцію у Торонто під назвою «Українці, євреї та Євромайдан».

Не дарма саме у Торонто розміщена штаб-квартира Світового конгресу українців, а за посиланням можна ознайомитися зі списком інших канадсько-українських організацій і спілок – їх безліч! Тож можна сміливо стверджувати, що почуватися як вдома – це про Канаду.

конспект2

Реклама

Можливості для українців

Серед можливостей, які надає Канада українцям, слід відзначити постдокторську стипендію імені Петра Яцика у розмірі 40000 CAD на рік. Претендувати на неї можуть усі охочі, але в українців шанси найбільші, адже дослідження мають бути виключно про Україну, її політику, культуру та суспільство. Особливо заохочуються заявники, які роблять акцент на темі: «Виклики незалежної України».

При Альбертському університеті діє Канадський інститут українських студій, що не тільки досліджує Україну, а й надає українським науковцям гранти на проведення досліджень у сфері гуманітарних та соціальних наук, права, освіти та бібліотекознавства. Дослідницькі гранти присуджуються на підтримку проектів, які мають наукову цінність, добре визначені плани роботи зі скромними бюджетами (до 8000 CAD).

Можливість подаватися на стипендіальні програми та брати участь у конференціях надає українцям Центр європейських, російських та євразійських студій (CERES) Університету Торонто. Він, зокрема, являється потужним і відомим центром україністики у Канаді.

Також, завдяки Канадсько-українській парламентській програмі студенти українських вишів протягом трьох місяців можуть працювати та навчатися в Парламенті Канади. Мета – надати їм знання, які допоможуть зробили внесок в успішне майбутнє України. Програма діяла 25 років і вичерпала фінансування у 2015 році. На даний момент її основоположник, Ігор Бардин шукає інвестиції для продовження програми на такий самий період. За новинами варто слідкувати на сайті.

Крім стипендій, діють і просто знижки на навчання для українців. У зв’язку з девальвацією гривні деякі приватні канадські мовні школи з початку 2015 року до березня 2016 року надають нам знижки до 30%. Дізнатися про ці та інші спеціальні пропозиції для українців можна на сайті виставки «Освіта в Канаді 2016» або безпосередньо протягом виставки у Львові та у Києві 20 і 21 лютого відповідно.

канада

Лобі у політиці

Ви знали, що Канада – перша країна, яка визнала незалежність України? Це відбулося 2 грудня 1991 року, а вже за два місяці вона встановила з нами дипломатичні відносини. Саме канадський уряд під час Помаранчевої Революції надіслав близько тисячі кваліфікованих наглядачів за виборами. Усе це стало можливим за рахунок потужного українського лобі у канадській владі.

Так, у результаті федеральних парламентських виборів 2015 року до канадського парламенту (338 місць) потрапили 11 українців. Більш того, двоє з них – Христя Фріланд та Мері-Енн Мігичук – були обрані міністрами та увійшли до складу канадського уряду. Під час складання присяги українки тримали руку на українському Євангеліє і закінчили промову словом: «Дякую!».

Завдяки подібній підтримці, усе більше українсько-канадських ініціатив стають можливими. У такій мультикультурній країні можливо усе!

Фото: domiv.ca, соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus