Переможці Studway Awards 2017: обличчя, які варто запам’ятати

awards80

21 грудня відбулася довгоочікувана подія – святкування четвертої річниці видання на Studway Awards 2017. У нас були неперевершені номінанти з проектами, які дарують натхнення, і ми просто не можемо не поділитися їхніми історіями: наприклад, мобільна програма, що дозволяє незрячим бачити, проект із переробки поліетилену, форум перекладачів і театралізована історія університету. Знайомся!

«Освітній проект»: Форум перекладачів у Львові

awards22Це серія відкритих зустрічей студентів-філологів з відомими українськими перекладачами. Організатори поставили за мету популяризувати український переклад і для цього проводять не тільки лекції, а й конкурси, наприклад, за результатами конкурсу на найкращий переклад Івліна Во вийде повноцінна книга.

Організатори форуму – Богдана Синякевич, Ірина Пушко, Василь Шатрук, які представляють ЛНУ ім. І. Франка.

Подарунок: сертифікат на проходження онлайн-курсу на створення презентацій від Вищої Школи Комунікацій

«Науковий проект»: біологічна утилізація поліетилену

awards66Катерина Малкіна, одинадцятикласниця з Маріуполя, виявила, що особливий вид личинок зофобас (зазвичай ними годують птахів на фермах або приманюють рибу) перетравлює поліетилен.

Проект, який допомагає вирішити проблему утилізації поліетилену і збереження природних ресурсів, цьогоріч отримав золото на Міжнародній учнівській олімпіаді в Бразилії й срібло на міжнародному конкурсі I-SWEEEP 2017 у США.

Подарунок: менторство від Дарії Лосєвої за програмою Make Me Better.

«Культура»: творче об’єднання «Ніч в університеті»

awards71Найчисленніший колектив серед цьогорічних номінантів, адже автори – Олексій Руденко і понад 70 студентів історичного факультету. «Ніч в університеті» – це театралізовані нічні екскурсії, під час яких історію навчального закладу й країни показують, використовуючи костюми та реквізит.

Проект уже давно вийшов за межі Червоного корпусу КНУ. Наразі екскурсії вже відбувалися в Жовтому корпусі, у корпусах на ВДНГ та бібліотеках. Цього року проект переміг на Всеукраїнському фестивалі інновацій у номінації «Соціальний проект», а навесні студенти планують разом з НАТО показати історію альянсу.

Подарунок: сертифікат на 5 онлайн-лекцій від Projector

«Урбанізм»: вільний простір DRUZI

awards67Авторка проекту – Софія Пилипенко, школярка з Костянтинівки (Донецька область). Вона створила відкритий креативний простір для громадських ініціатив, щоб активізувати молодь.

На її думку, місто можна зробити комфортнішим, якщо залучати його мешканців до місцевих ініціатив. Крім урбаністичних, у просторі реалізуються також соціальні та екологічні проекти; організатори задіяні у волонтерстві й працюють над неформальною освітою.

Подарунок: медіа-підтримка від «Ера-медіа».

«Соціальне підприємництво»: Good Bread from Good People

awards44Пекарня, у якій працює восьмеро людей з інвалідністю, вже стала відомою в Києві. Наразі там випікають банановий хліб, мафіни й кекси. Заклад уже почав давати дохід.

Мрія керівника проекту Владислава Малащенко – працевлаштувати сто тисяч людей з інвалідністю в Україні за допомогою подібних закладів.

Подарунок: сертифікат на безкоштовні послуги юридичної фірми єПраво

«Інженерія»: проект SmartWindow

awards68Проект-переможець цього разу з Вінниці, його автор – Олександр Полторак. Він створив інтелектуальну систему очищення вікон, яка активізується в міру їх забруднення.

Винахід, що дозволяє економити кошти, час і зусилля, став фіналістом Всеукраїнського конкурсу інноваційних проектів Sikorsky Challenge у КПІ й увійшов у топ-30 всеукраїнського конкурсу Innovation Festival в Університеті ім. Т. Шевченка.

Подарунок: сертифікат на 5 онлайн-лекцій від Projector

«ІТ»: мобільна програма iSee

awards69Мобільний застосунок, який допоможе незрячим людям орієнтуватися в просторі, створили студенти-кібернетики з КНУ імені Тараса Шевченка – Антон і Катерина Юркови, Іван Чернуха, Дарія Лихенко та Сергій Попельницький. Щоб знайти об’єкт, програма користується нейронною мережею і не вимагає виходу в інтернет.

Смартфон розташовується на рівні очей, його камера фіксує предмети й об’єкти навколо людини й відстань до них. Далі за допомогою звуків та вібропідказок програма направляє людину до потрібного їй предмета.

Подарунок: UNIT.Winter pass – безкоштовний абонемент на всі зимові події UNIT

«Медицина»: проект HELi

awards17Вікторія Гайдар, Микита Чечула та Сергій Батарчук з КНУ імені Тараса Шевченка створили систему, яка заздалегідь попереджає про епілептичний напад.

Проблема актуальна: у всьому світі приблизно 50 мільйонів людей страждають від епілепсії, з них майже 20% становлять діти. Розробка складається з мобільного датчика, системи обробки сигналу й мобільної програми, через яку користувач, найближчі родичі й медичний центр отримують попередження про напад.

Команда стала півфіналістом University Startup World Cup 2017 (Копенгаген, Данія).

Подарунок: сертифікат на безкоштовні послуги юридичної фірми єПраво

«Змінотворець» (вибір DRI): Ангеліна Трифонова

awards70Студентський активізм, антикорупційна діяльність, студсамоврядування – це про Ангеліну Трифонову (Національний гірничий університет, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого). Дівчина – голова організації «Студентський контроль діє», яка захищає права й представляє інтереси здобувачів вищої освіти, органів студентського самоврядування, громадських організацій.

Окрім того, Ангеліна є депутатом Молодіжної ради Дніпра, очолює науковий департамент ради студентів і представляє студентське самоврядування на вченій раді в університеті, стажується у відділі економічного та фінансового аналізу Верховної Ради України.

Подарунок: сертифікат на участь у школі проектного розвитку від 4Impact за підтримки DRI

«Змінотворець» (відкрите голосування): Вадим Черніков

awards34Переможець, обраний згідно з голосуванням наших читачів, – засновник і керівник освітньої анімаційної студії NEED, яка створює безкоштовні навчальні ролики на актуальні для суспільства теми.

Освітній контент проходить перевірку експертів, озвучений українською й англійською мовами і перебуває у вільному доступі. Завдяки студії неформальна освіта в Україні стає ближчою.

Подарунок: спеціальний подарунок від Studway.

Також кожен із переможів отримав загальний пакет подарунків. Що ж було всередині:

  • участь у менторській програмі Make Me Better;
  • сертифікати на 1 годину юридичної підтримки від єПраво;
  • сертифікати від Цитрус-Академії;
  • Куншт – український журнал про науку;
  • круті блокноти HIVER BOOKS;
  • мотиваційні плакати та сертифікати від Litosvita;
  • смачні подарунки від Kate&Leo Cuisine;
  • сертифікати від навчального департаменту Softengi;
  • тематичні персональні подарунки від видавництва Pabulum, магазину Bookling, навчального департаменту Softengi, креативного простору «Часопис»;
  • ну і звичайно, стікери від Studway.

awards76

awards89

awards72

awards91

awards73

awards74

Фото: Тетяна Кожевнікова

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus