Хто переміг на Studway Awards 2018

переможці studway awards 2018

Розповідаємо про цьогорічні проекти і їх авторів та авторок

Анастасія Супрун, Микола Живодров, м. Київ. Автори проекту Kinobus, переможці в номінації «Культура»

Анастасія Супрун і Микола Живодров, автори проекту Kinobus Мета проекту – популяризувати український кінематограф. Містами й селами України мандруватиме автобус із кінотехнікою, щоб проводити кінопокази просто неба. Його супроводжуватиме ще один автобус – food truck із попкорном, їжею і снеками для перегляду.

Сценарій показів міститиме три основних блоки: українські фільми та прем’єри, арт-хаус і ретроспективні фільми для популяризації кіномистецтва.

На таку ідею авторів надихнули так звані радянські «кінопересувки». Перший Kinobus вирушить у дорогу вже в травні і покаже, наскільки українці готові до такого формату перегляду кіно.

Дмитро Рогожин, Анна Бессонова та Едуард Діденко, м. Запоріжжя. Автори проекту ANTEVERTO, переможці в номінації «Медицина»

Дмитро Рогожин із проектом ANTEVERTOЯкщо навчання в медичному асоціюється лише з високими покладами книжок із теорії природничих наук, то команда цих молодих реформаторів знає, як із цим боротися! Переможці починали із запису практичних відео, які допомагали вивчати біохімію і теоретичні науки, потрібні студентам-медикам на молодших курсах. Пізніше розробили відповідну платформу, де досі публікують наукові статті.

У рамках проекту відкрили «Школу оперативної хірургії» – лекторій від студентів і для студентів. Мета – дати охочим базові знання з хірургії. На лекції запрошують відомих хірургів міста, є можливість попрактикуватись на придбаних манекенах і симуляторах.

Ще одна ідея від наших переможців – MEDCONQUEST – медичний квест із кількома локаціями, де учасники демонструють теоретичні знання і тренуються діяти в екстремальних умовах. Команда активно працює над ефективною інтеграцією теоретичних і практичних аспектів процесу вивчення медичної справи.

Софія Петришин, м. Львів. Створила пристрій для передавання цифрової інформації шрифтом Брайля, переможець у номінації «Соціальний проект»

Софія розробила прилад, що перетворює цифровий текст на шрифт Брайля. Це допомагатиме людям із порушенням зору користуватися технікою і полегшить соціалізацію цих людей.

Друк книжок шрифтом Брайля дорогий: витрачається багато грошей та паперу, тож література є важкодоступною для незрячих. Пристрій адаптуватиме інформацію з комп’ютера, люди з порушенням зору зможуть більше читати.

Назарій Романченко, м. Черкаси. Створив автономну мобільну систему метеорологічного спостереження, переможець у номінації «Науковий проект»

Назарій Романченко з автономною мобільною системою метеорологічного спостереження Хлопець створив автономну мобільну метеорологічну станцію спостереження, що здатна виміряти погодні умови, рівень радіації, вуглекислого газу, вологості ґрунту. Система передає дані за допомогою GPRS-каналу або через Wi-Fi.

Розробка демонструє результати не лише в цифровому форматі, а й у графіках. Відповідно, переглянути природні показники можна з будь-якого пристрою, підключеного до мережі.

Систему легко адаптувати для роботи в аграрному секторі, наприклад, у теплиці. Це допоможе зробити аграрний бізнес передбачливішим і гнучкішим у визначенні кліматичних ризиків.

Валентин Фречка, м. Київ. Розробив технологію створення паперу з опалого листя, переможець у номінації «Інженерія»

Валентин Фречка з технологією створення паперу з опалого листяТепер можна не хвилюватися за долю сотні тонн опалого листя, яке комунальники назбирують мішками восени. Виявляється, воно може стати сировиною для виготовлення корисних речей.

Валентин винайшов технологію створення паперу з опалого листя. Розробив і тестував способи його перероблювання, прорахував бізнес-модель з економічними розрахунками й маркетинговими цілями щодо розроблення паперу для пакування, картону, паперової тари з екологічно чистої сировини.

Наразі Валентину вдалося привернути увагу декількох держустанов для фінансової підтримки збирання опалого листя. Хлопець планує презентувати ідею для реалізації такої технології на Житомирському картонному комбінаті. Головна мета – бізнес із екологічною місією. Переможець упевнений, що гроші можна заробляти без шкоди для природи, допомагаючи їй.

Євген Шило, Катя Михалко, Микита Владикін, м. Київ. Автори проекту Nuka, переможці в номінації «Підприємництво»

Євген Шило, Катя Михалко й Микита Владикін із вічним водостійким блокнотом Nuka Цьогорічні переможці створили вічний блокнот зі спеціального водостійкого матеріалу, який неможливо порвати, – суміші синтетичного паперу і пластмаси. Власники блокнотів можуть писати в них звичайною ручкою, а потім стирати непотрібні записи антисептиком для рук і серветкою.

Другий винахід Nuka – вічний олівець, який зроблений зі сплаву п’яти металів. Він малює завдяки процесу окислення, тому його неможливо списати. Стерти напис можна звичайною гумкою.

Проект уже відомий серед стартапів: команда перемогла на найбільшій IT-конференції України iForum. Розробники отримали не лише дипломи переможців, а й 20 000 $ від інвестора – акселератора Biosphere Startup Platform. Кошти спрямують на подальший розвиток бізнесу і вихід на Kickstarter.

У лютому вічну канцелярію можна буде придбати в онлайн.

Аліна Шичкіна, м. Київ. Авторка курсу вивчення англійської мови shychkina.com, переможниця в номінації «Освіта»

Аліна Шичкіна з менторським курсом вивчення англійської мови Суть проекту полягає в розробці авторського інтенсивного курсу англійської мови з нетрадиційним підходом. Студенти отримують спеціальні документи із завданнями, що тренують різні способи сприйняття мови: у фільмах, статтях, словникових вправах тощо. Програма Аліни триває рівно місяць.

На індивідуальних заняттях із ментором учні самі розповідають, що вивчили, обговорюють прочитане замість того, щоб пасивно слухати пояснення викладача. Офлайнові зустрічі в рамках школи проводяться у Львові, Києві та Одесі.

Також Аліна створила телеграм-канал, де ділиться порадами щодо ефективного вивчення англійської.

Олексій Ярильченко, Олександр Рак, Іван Ніколенко, м. Київ. Автори проекту Studwatch, переможці в номінації «Змінотворець»

Олексій Ярильченко, Олександр Рак й Іван Ніколенко з проектом StudwatchStudwatch надає консультації і підтримку студентським активістам, які борються з корупцією у вишах України і самі працюють у цьому напрямі.

Наразі в рамках проекту були випущені два великі антикорупційні розслідування, результатом яких було відсторонення від роботи проректора з адміністративно-господарської роботи в КПІ. Цього б не сталося, якби група не провела мітинг проти корупції і поганих умов навчання, учасниками якого стали більш ніж 500 людей.

Ці розслідування вже зацікавили МОН і НАБУ, їх помітили ЗМІ. Мета – змінити систему освіти, демонструючи її проблемні корупційні аспекти.

Надія Симоненко, м. Острог. Переможниця в номінації «Молодіжна дипломатія»

Надія Симоненко - амбасадорка Національного антикорупційного бюро Дипломатія та міжнародні відносини – не лише спеціальність Надії в університеті, але й місія в житті. Протягом 2018 року Надія встигла попрацювати волонтеркою від AIESEC: викладала англійську мову в Словаччині. Дівчина є амбасадоркою Національного антикорупційного бюро, ООН і програми «Східного партнерства» ЄС. Також стала учасницею проекту «Державотворець»: упродовж тижня стажувалася в Кабінеті Міністрів і потрапила на стажування в Міністерство молоді та спорту.

Організовувала й модерувала антикорупційний фестиваль думок «ДумкоFest», долучалася до організації окремих локацій молодіжного фестивалю «Молодвіж». Головує в Науковому товаристві в Острозькій академії, що досліджує розвиток української дипломатії.

Марія Сорокіна, м. Київ. Авторка проекту Re-beau, переможниця в номінації «Екологія»

Марія Сорокіна з екологічним проектом з виготовлення біжутерії з вторсировини - Re-beauУчасники проекту виготовляють біжутерію із вторсировини завдяки власноруч створеному приладу – термопласту. Пластик плавлять, а потім виливають у спеціальну металеву прес-форму, з якої виготовляють прикраси. Головна ідея: сміття – це скарб, який може стати модним аксесуаром.

Мета наших переможців – зробити моду сталішою і заощадливішою до природи. 10 % прибутку перераховують на організацію прибирання лісів, парків, озер та річок України.

Марія також організовує толоки для прибирання природних територій. Результатом такої акції в національному парку «Синевир» стали не лише чисті території, але й стильна капсульна колекція із зібраного пластику, яку цьогоріч представили на Ukrainian Fashion Week.

Номінантів нагороджували головна редакторка L’Officiel Ukraine Уляна Бойко, голова громадської спілки «Освіторія» Зоя Литвин, дизайнерка Ольга Навроцька, керівниця міжнародного благодійного фонду Let’s Help Ольга Бондаренко та інші.

Партнерами цьогорічного свята стали: освітня агенція «Карандаш», молочна компанія «Галичина», школа дизайну і програмування Projector, юридична фірма «єПраво», AIESEC та інші.

Фото: Андрій Пилипець

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus